Путін ввів війська в Україну 24 лютого 2022 року
Нічим не спровоковане вторгнення військ Росії на територію України, варварські обстріли та бомбардування житлових будинків, вбивства мирних людей, танковий обстріл атомної електростанції та загрози Путіна влаштувати ядерну війну вразило світ, мабуть більше, ніж трагедія 11 вересня у США. Проти країни-терориста виступили і держави, і компанії та окремі люди. Путіну вдалося об'єднати у неприйнятті своїх дій Папу Римського та Порнохаб, Ілона Маска та Талібан. Єдиними друзями Росії залишилися правлячі режими Білорусі, Сирії, Еритреї та КНДР.
Неможливо згадати інший випадок такого єднання людства з якогось питання. І, зрозуміло, навіть після завершення такої масштабної кризи світ не може не змінитись. Інформатор спробував розібратися, яких змін чекати.
"Головна проблема, яка стоїть перед світом сьогодні - це зміна системи міжнародної безпеки. Сьогодні ми бачимо її повну імпотенцію. Її потрібно буде змінювати, виходячи з нових реалій, ризиків і загроз. Як і хто її перероблятиме, зараз сказати важко. Якщо взяти самий песимістичний сценарій, за якого Україна не витримає та впаде, під удар потрапляють інші європейські країни: Фінляндія, Швеція, Прибалтика, Польща… Агресія продовжиться.Путін буде прагнути повного світового панування. Світова система безпеки, яка не спрацювала на Україні, не спрацює і на кордонах НАТО. І якщо з приводу України є відмовка, що вона не є членом НАТО, то у випадку Польщі, Латвії, Литви, Естонії такої відмовки не буде. Але не буде волі стати на захист цих країн. Ожирілі Німеччина та Франція висловлюватимуть занепокоєння, можливо, допомагатимуть грошима, можливо, зброєю, але у відкриті воєнні дії вони намагатимуться не вступати. А чи зможе без них упоратися США, - питання", - каже економіст Михайло Крапивко.
Згодний із цим і політолог Віталій Кулик. "Міжнародні інститути, які мають запобігати конфліктам, забезпечувати безпеку миру мертві. НАТО – це ілюзія безпеки. Вона ґрунтується на тому, що агресор раціонально зважує ризики. Але Путін живе не в логічних побудовах. Він живе в магічному світі своїх шалених фобій. Його не можна аналізувати логікою, тому країни НАТО перебувають під загрозою: ні ОБСЄ, ні ООН, ні щось інше не здатне відповісти на загрозу, вони не здатні захистити власні народи, у світі вже відчувається готовність до народження нової глобальної безпеки. і люди своєю активною позицією вже прискорюють це. Війна вже прийшла в дім. І чим раніше вони це усвідомлять і відчують, тим краще для всієї планети", - вважає він.
Керівник дослідницької компанії “Актив-груп” Андрій Єрьоменко на прохання Інформатора описав зміни, які стосуватимуться окремих країн та об'єднань. Далі – його пряма мова.
Європейський Союз: Європа прокидається. І розуміє, що Україна – це європейська держава, яка бере активну участь у внутрішньоєвропейському політичному житті. ЄС і далі розвиватиметься, пройде відносно легко свою політичну кризу. Відновлення України стане економічним драйвером і для Європи, і США. Економіки цих країн переповнені надрукованими у роки пандемії “вертолітними” грошима, які потребують інвестицій. Подивіться, зараз в Україні триває війна. Ніхто до кінця не розуміє, чим вона скінчиться, а нам дають мільярди!
США: Україна стала частиною внутрішньої політики США І республіканці, і демократи змагаються, хто більше допоможе Україні. І мені це змагання подобається.
Китай дуже закритий, він зараз переживає свою економічну кризу у будівництві. Подолати її можна, знайшовши новий майданчик для економічної експансії. Можливо, китайці згадають про Північну Маньчжурію, яку за непорозумінням деякі вважають частиною Російської Федерації. У цю територію можна вкладати гроші, там можна щось будувати і тим самим оживити будівельні корпорації, що вмирають, які становлять 30% від ВВП Китаю. Для них це найкращий варіант. Варто чекати на китайські інвестиції і Україні. По-перше, це буде дуже модно. По-друге, тут зручна логістика. Не варто забувати, що територія, яка нині називається Російська Федерація, на роки чи десятиліття зануриться у глибоку кризу. У цей час Китаю буде потрібен черговий Шовковий шлях до Європи. тому китайські інвестиції будуть, але не такі масові, як від США та Європи.
Тайвань виграв від цієї кризи. Китай наочно побачить на прикладі Росії, що можна зробити з економікою без війни, одними санкціями. А Китай залежить від зовнішнього світу не менше ніж Росія.
Туреччина. У Туреччині наростають внутрішні проблеми. Ердоган перестав бути демократичним керівником країни, яка звикла до демократії. Тому Туреччина робить усе, щоб вирішити її через зовнішньополітичні дії. Освоєння російських територій буде дуже доречним. Вони вже намалювали карти розселення тюркських народів.
Про те, коли Україна переможе, інформатор писав тут, про те, як йтиме повоєнне відновлення України. тут, як Україна та Європа обійдуться без російських нафти та газу тут. А що буде з Росією - тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.