Як майже зупинити королівський клуб? Тактичний огляд важкої перемоги Реала в матчі ЛЧ проти Уніона

Реал вирвав перемогу у компенсований час

Беллінгем
Беллінгем забив переможний м'яч на 4-й доданій хвилині

20 вересня пройшов один з кращих матчів першого туру ЛЧ - іспанський Реал приймав німецький Уніон. Аутсайдер 93 хвилини стримував тиск фаворита, але підопічні Фішера програли на останньому подиху матчу.

Інформатор розповідає подробиці про найскладнішу гру Реала в єврокубках за останні роки.

Перед грою

Це, мабуть, найбільш контрастна гра Ліги чемпіонів. Абсолютний рекордсмен проти новачка турніру. Ще й хрещення німці проходили на Сантьяго Бернабеу, годі уявити їх емоції. Клуби між собою ніколи не перетиналися, навіть у товариських матчах.

На перший матч вже в 28-й похід за Кубком мадридці виставили найкращих. Беллінгем, Модрич, Родріго, Алаба, Рюдігер - лише за складом це три з трьох очок ще до старту. Але й Уніон взяв найліпших своїх гравців: це Госенс, Бекер, Крал, Тусар та Лейте, а керувати захистом вийшов найдосвідченіший Бонуччі.

Перший тайм. Завдання - стримати Реал

Хіба що тільки берлінці вірили у якийсь позитивний результат цієї гри. Адже перший матч проти кращої команди ЛЧ, на її полі та ще й за шаленої підтримки трибун - навіть нічия тут буде сенсацією. Але, ми ж також чекали і на диво - Уніон починає гучний сезон. Навіть Анчелотті відзначив, що прізвище “залізні” відповідає мотивам гри гостей. Спойлер - берлінці точно залізні.

Німці зробили акцент на блок середньої лінії, тому наситили її одразу 5-ма виконавцями. Вони розуміли, що вершкові бігтимуть вперед на всіх флангах та через усі можливі лінії. Через це Тусар вже на першій хвилині отримав жовту - збив Модрича. Попереду вийшов дует Бекер-Беренс: обидва чудово розуміють, хто як грає та часто допомагають один одному вийти на ударну позицію. Так вони ледь не зробили перший удар на початку - Аррісабалага забрав м’яча після обрізки.

А хто атакував у Реала? Це Хоселу та Родріго, які поки ще зігруються і вчаться розуміти один одного. Саме Хоселу міг забивати, коли Васкес прийшов на подачу з флангу. Латералі в цьому матчі - одна з родзинок господарів, на яких акцент зміщувався під час атак. Мадридці не йшли через центр, де грав Бонуччі. Вони шукали можливості через подачі, де мали відкриватися під м’яч нападники. Почали команди дуже інтенсивно: Реал і Уніон кілька разів загрожували чужим воротам.

Розповісти німцям про єврокубковий досвід може Бонуччі - це багаторічний учасник ЛЧ, з Ювентусом він і неочікувано вилітав, і до фіналу доходив. Чимало його теперішніх одноклубників не могли похвалитися таким минулим, хіба що Госенс, але жага до тріумфального старту рухала їх вперед.

Бонуччі цементував оборону Уніона
Бонуччі цементував оборону Уніона (Фото: Instagram)

Фішер будував дуже щільний захист - так удар Беллінгема підрізали просто перед замахом. До останньої лінії підходили півзахисники, створюючи значне насичення позаду. Беллінгем взагалі був головною ціллю для всіх гравців Уніона - його добре знають по виступах у Бундеслізі минулого сезону, тому спритного таланта закривали всі. Це було дуже помітно під час провалів власної атаки - тільки-но англієць починав спурт із м’ячем до воріт, його збивали. Крал ледь не заробив через це жовту. Власне тому більш активні в атаках були латералі, Чуамені та Модрич відпрацьовували на захист і на прискорення для Васкеса чи Алаби.

За вивіскою, матч був схожим на гру вівторка Мілан - Ньюкасл. Досвідчений багаторічний учасник єврокубків проти новачка сезону. До речі, про ту нульову нічию ми писали ось тут. Але, анонс зовсім не співпав із тим, що було на полі. Удари Реала не були такими прицільними, а тотальна перевага у володінні м’ячем мало що давала господарям. Ще й фанати Уніона волали так, що вболівальники із Сантьяго Бернабеу тихенько сховалися на трибунах.

Широкий захист берлінців у схемі 6-3-1 не давав мадридцям простору. За півгодини із гострих моментів - лише удар головою Хоселу, але зовсім не у ствір. Спостерігати за підстраховкою від Уніона - суцільне задоволення. Тонкий пас Модрича закривали Крал та Госенс, коли Камавінга п’ятою виводив під навіс Алабу - зону Духі перекривав Юранович. Дуже якісно підопічні Фішера нейтралізували стандартну гру іспанців. Анчелотті нервово прогулювався у тренерському майданчику - не такий перший тайм він планував.

Так ми непомітно підійшли до перерви. Реал багато бив, багато атакував і мав чимало моментів. Але Уніон чудово захищався та навіть випробовував вдачу в атаках. Ті, хто обрали цю гру для перегляду, точно залишилися задоволені першим таймом - це такий собі майстер-клас з оборони проти потужного суперника. Заміни гравців не були потрібні, а от тактику точно треба було змінювати обом: адже і Фішер, і Анчелотті зрозуміли, як гратиме суперник і адаптувалися під його стиль. Після перерви ми чекали несподіванки.

Другий тайм. Вирішальний постріл останньої хвилини

Як і очікувалося, жодних замін по перерві. А от в Уніона додалося сміливості: з’явилися переведення на фланги, акуратні закидання. За дві хвилини підопічні Фішера провели дві атаки. Друга була найбільш близькою до голу. Подачу у карний прийняв Беренс, закрив м’яч корпусом від Рюдігера та викотив під удар Госенсу. Лише кількох сантиметрів забракло, аби влучити у ворота. Вперше такі загрозливі дії за всю гру від німців.

Гравці Уніона не дозволяли суперникам вільно приймати м'яч
Гравці Уніона не дозволяли суперникам вільно приймати м'яч (Фото: Instagram)

Водночас, така агресивна гра попереду розблокувала свободу для вершкових. Проривання через правий фланг від Родріго та потужний удар - корпусом закрив ворота голкіпер Реннов. Кілька секунд - і другий темп: Камавінга влучив у стійку з десяти метрів. А вже за кілька миттєвостей Родріго опинився в центрі і дальнім пострілом перевірив увагу Реннова. А за хвилину Хоселу пробив під поперечку - воротар знову на місці. Чотири суперможливості за дві хвилини. Повільний футбол першого тайму залишився у минулому.

Порівняймо склади команд. Тотальна перевага в цифрах на боці Реала - 991 мільйон євро проти 192 в Уніона. Найдорожчий гравець гостей Бекер коштує лише 17 мільйонів за версією Тransfermarkt - це цінник для вихованця мадридців. Та, як ми побачили, андердог далеко не такий зручний, як здавалося до матчу.

Атака Реалу відчутно перебудувалася: на передні лінії пішли Алаба та Камавінга, Родріго лишився виключно вінгером. Навіть Модрич із опорника перемкнувся на далекий пресинг. Хоселу став таким собі форвардом - і створив найкращий момент команди на цей час. Родріго зробив чудову подачу просто на голову іспанцю - той пробив чітко по центру. Тільки реакція Реннова перевела м’яч у стійку - це було вже третє влучання у каркас за другий тайм. Відповідати на це треба було терміново: Уніон вчасно відмовився від того агресивного футболу, що був ще 10 хвилин тому. Схема перебудувалася у 5-4-1, аби ламати атаки господарів з використанням простору.

В такому становищі Реал потребував більше креативності. На полі з’явилися Кроос та Вальверде. Фішер відповідав атакувальним підсиленням: вийшли Фолланд та Ааронсон. У цей час Модрич знайшов віконце для удару і знову перевірив голкіпера німців дальнім пострілом. Цей момент ознаменував початок останніх 20-ти хвилин, де 0:0 влаштовували тільки Уніон.

Уніон Берлін дебютував у ЛЧ на заповненому Сантьяго Бернабеу
Уніон Берлін дебютував у ЛЧ на заповненому Сантьяго Бернабеу (Фото: Instagram)

Із цієї миті мадридці більше атакували, берлінці віддали м’яч та ініціативу. Уся їх концентрація була на захист. В якийсь момент лише Госенс виходив за середину поля, але неохоче пресингував - більше він був потрібен позаду, для оборони кількістю. Варто відзначити варіативність Реалу - наприкінці, коли втомилися нападники та вінгери, бити пішли захисники. Рюдігер та Алаба ледь не створили гол - але м’яч знову полетів повз ціль. Зовсім не щастило господарям із влучністю.

Анчелотті намагався освіжити центр поля, де набігався Модрич і не міг більше давати важливе просування. Для цього вийшов Діас. Фішер відповів своїми замінами - він добре розумів, що на захист відпрацьовує вся команда, тому будь-яка заміна не буде по позиції. Виходять Кемляйн, Єкель та Фофана.

Принишкла арена - це ідеальна ілюстрація того, як гра йшла не за сценарієм фаворита. Купа моментів Реала - це героїзм захисту та воротаря Уніона. Система почала давати збій під кінець гри, бо тиску від господарів стало дуже багато. Але навіть хаосом королівський клуб не зміг скористатися. Фофана та Лейте намагалися винести, але першим на м’ячі був Родріго - він пробив точнісінько у Реннова. Знову сейв! Доданий час Уніон всією командою провів у карному майданчику, кістьми лягаючи під всі удари Васкеса, Вальверде та Беллінгема. Двох хвилин не вистачило для історичної звитяги.

Розіграш кутового став найголовнішою помилкою Уніона: вони загубили Вальверде. Уругваєць отримав простір, прийшов із м’ячем та потужно пробив. Влучання в Єкеля, серія рикошетів - і Беллінгем з метру з усієї сили вбиває надію німців на таку важливу для них нічию.

Беллінгем приніс Реалу перемогу
Беллінгем приніс Реалу перемогу (Фото: Instagram)

Мінімальна перемога 1:0 - Реал в останню секунду починає лігочемпіоніську кампанію вистражданою звитягою. Кращий гравець Уніона Реннов героїчно відстояв проти однієї з кращих команд Європи, але його команда все ж програє.