Неймовірна гольова перестрілка на Альянц-Арені! Огляд матчу ЛЧ Баварія - Манчестер Юнайтед

Німці контролювали гру від першої до останньої хвилини

Баварія продовжила свою переможну серію в групах ЛЧ
Юнайтед дивом вдалося уникнути розгрому

У грі групового етапу, до якої була прикута увага всієї Європи, Баварія доволі очікувано переграла МЮ. Дубль Каземіро став найяскравішим спогадом від англійців - німецька машина переїхала його клуб з головою.

Інформатор розповідає про матч, де Манчестеру не вистачило часу.

Перед грою

Мабуть тільки лінивий не згадав про той легендарний фінал 99-го. Але, з того часу минула майже чверть століття: змінилося стільки, що навіть не перелічити довгим списком. Остання ж гра була майже десять років тому у чвертьфіналі ЛЧ - тоді Баварія була нестримною вдома і переграла манкуніанців 3:1.

Баварія випустила на гру найталановитіших - Мусіала, Кейн, Сане, Упамекано, Лаймер... Юнайтед приїхали боротися також з кращими з кращих: стартували Гойлунд, Фернандеш, Рашфорд, Ліндельоф, Мартінес.

Перший тайм. Запалу МЮ вистачило ненадовго

Попри перевагу Баварії та усі проблеми Манчестера, саме гості мали чудовий момент забити першими. Якимось дивом мюнхенці загубили Еріксена - спочатку він прострілював, а потім - розстрілював Ульрайха з кількох метрів. Лише дивом не сталося голу. Таке враження, що всі свої невдачі англійці залишили для АПЛ. Сюди ж їхали за перемогою і одразу вирішили про це заявити.

Підопічні тен Хага гризлися за м’яч та кидалися у жорсткі підкати - дивом миналося без жовтих карток. З’явився і дуже високий пресинг, завдяки якому була можливість вибігати на подачі. Регілон змусив Упамекано фолити. Француз почав колекціонувати дрібні порушення для картки.

Статистика Альянц-Арени руйнівна для МЮ: з початку сторіччя дияволи не можуть тут виграти. Мабуть, найближчими вони були до звитяги у 2010-му, але тоді Рібері та Олич витягли матч на останніх хвилинах. Ця гра дещо подарувала надію на можливий реванш: перші хвилини були за гостями, в них було більше атак та якийсь контроль гри навіть без м’яча. Це взагалі дивна фраза в цьому сезону - “Манчестер Юнайтед контролює центр поля”. Минуло пів тайму - і ми так і не помітили якийсь рух від Кейна. Його позбавили м’яча та залученості до атак. Отже, схема працювала. До 27-ї хвилини.

Баварія активізувала тиск, бо їх не влаштовувало положення другої сили. Найактивнішим був Сане - він мав кілька моментів і дочекався на свій шанс. Просування з правого флангу, скидка на Кейна - англієць дуже вчасно опинився на шляху німця та повернув йому під удар. Лерой з лівої потужно і низом пробив в Онану. Але, знову його помилка - м’яч рикошетить у ворота. Перший гол прийшов зовсім неочікувано, але покращив віру Баварії у напророковану перемогу.

Покращити положення? Легко! Мусіала - герой наступних після голу хвилин. Він прорвався крізь півкоманди, у боротьбі з Далотом втримав м’яча та викотив на самотнього Гнабрі. Першим же ударом він пробиває дальній кут воріт. 2:0 за 5 хвилин.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений FC Bayern (@fcbayern)

Не все було так ідеально на цю хвилину у німців. Не ввімкнувся у гру Упамекано. Це стало основною стратегією МЮ до кінця тайму. Спочатку його нервовий фол, потім ледь не привоз - на це зорієнтувалися Рашфорд та Регілон. На них почали більше скидати, треба було позбавити Баварію незручного активу. Втім, підопічні Льова це дуже швидко зрозуміли - Лаймер перестав виходити далеко і саме він першим зустрічав вінгера. До речі, Тухеля на бровці не було: його видалення проти МанСіті треба було відсидіти на трибунах.

Два швидкі голи ніби зламали настрій Юнайтед. Німці в їх атаки не сідали на тотальний захист. Навпаки, 4-1-4-1 залишали простір для швидких контратак. Втім, мюнхенцям за перший тайм вистачило двох м’ячів і вони послабили тиск. До перерви команди просто дотягли час - і пішли відпочивати. Активно думав у цей момент тільки тен Хаг: перед ним була задача витягти нічию у матчі, де його гравці мали простір, але загубили впевненість.

Другий тайм. Без надії на реванш

І в роздягальні йому це вдалося! Дуже цікаво було б почути, що він там такого сказав, але короткі паси МЮ стали витвором мистецтва! Перша ж атака після свистка - Фернандеш, Рашфорд та Гойлунд організували неймовірний момент. Як вони ділилися м’ячем поміж захисниками Баварії і ніхто не зміг цьому завадити. Гойлунд навіть отримав час щоб краще розташувати корпус і пробити поміж ніг Кіма. Рикошет - і гра кардинально змінюється - 2:1.

Допис, поширений UEFA Champions League (@championsleague)

А потім сталося невезіння Еріксена - м’яч після удару головою влучає йому в руку. Спочатку рефері вагався, але після VAR чітко вказує на позначку. На удар пішов Кейн - і легко пробив Онана, хоч той і вгадав напрям. На секунду гостям вдалося повірити у камбек - та ні. Мюнхенці повернули собі лідерство із відривом. А через хвилину Сане ледь не прибив Юнайтед ударом у дальній кут - врятувала стійка.

Зовсім зламалася гра англійців, у той час як німці виробляли все, що їм хотілося. Прохід - обов’язково із небезпечним ударом. Кутовий - обов’язково другий темп. Вертикально Баварія наситила кожну зону та чудово контролювала перебіг подій. Навіть Упомекано повернувся на власний топовий рівень - і більше не панікував.

За традицією, порівняймо вартість команд. Тransfermarkt оцінює Баварію у 897 мільйонів євро, Манчестер - у 882. Та близькість за розцінками на полі не була помітна. Найдорожчі німці - Мусіала, Кейн та Кімміх - безвідмовно стримували будь-які атакувальні спроби суперників.

А от найкоштовніші дияволи - Рашфорд, Мартінес і Фернандес - вимкнулися з боротьби після першого тайму. Спалахували вони поодинці та раз на 20 хвилин. Цього було зовсім недостатньо для бодай нічиєї. Можна згадати масштабний лазарет манчестерців: це Шоу, Маунт, Діалло, Ван-Біссака. Та й Санчо через конфлікт з тен Хагом не помічник клубу. Але на те це й команда, що треба разом шукати можливості. А поки, колективу ми на полі не бачили. Був тільки один колектив - німецький.

Допис, поширений Manchester United (@manchesterunited)

Вище ми вже сказали, що Кейн грав без м’яча та просто дивився футбол. Та в цьому і була його задача - зосередити на собі увагу Ліндельофа, Мартінеса та Фернандеша. Саме так стався другий гол - поки захисники намагалися закрити саме Харрі, Гнабрі лишився без опіки на вигідній позиції. І попри статус форварда, він частіше зміщувався праворуч, звільняючи простір для Мусіали та Сане. До гри він сказав, що головна мета команди - вигравати. Реалізований пенальті дозволяв робити це дуже легко, а пізніше він мав нагоду забити з гри - Онана потягнув.

Безініціативність Юнайтед висловлена в замінах господарів: тренер знімає Гнабрі та Мусіалу, змінилася і схема на щось близьке до 4-4-2, де на вістрі лишалися Кейн та Сане, або часом свіжий Чупо-Мотінг. Саме після його потужного удару знову включився Онана та витяг із дев’ятки. Аби більше не пускати голів, МЮ сів у дуже глибокий захист, майже притиснувшись до власних воріт.

Лише дивом голкіпер манкуніанців ще лишав маленьку надію. Якась дивна тенденція: спочатку купа помилок та пропущені голи, потім - реінкарнація та відновлення потужної гри. Навіть Чупо-Мотінг виграв проти всіх захисників, особливо, коли вклав на газон Каземіро. Але і надалі програвав Онані - камерунець брав усі удари в його ворота. Дірявий захист, до якого він ніби звик, нічим не допомагав. Незрозуміло, що тен Хаг робитиме із цим далі, адже мотивації Юнайтед позбавлений повністю. Той заряд, з яким вони починали обидва тайми, дуже швидко закінчувався без морального живлення.

На якихось зрозумілих тільки англійцям силах, їм вдалося забити! Там де не чекали - потенційне наближення нічиєї. Під кінець тайму на поле вийшов Мюллер. Але всі запам’ятали тонке міні-закидання від Марсьяля, де цю передачу чекав непомітний у захисті Каземіро. Як же майстерно він притримав м’яча, навіть впав - але лежачи пробив Ульрайха у правий кут. Неочікувано - 3:2 і попереду доданий час.

Кімміх був не згоден із інтригою. У наступній атаці він побачив, як забігає Телль - та видав на нього більш вражаючу передачу, аніж Марсьяль. Закрити його була роль Каземіро - та бразилець втратив нападника. Ліндельоф не встигав йому заважати - і потужний удар мав ставити крапку в питанні, хто сьогодні кращий на полі. Та знову Каземіро! Ох і розігралися команди під кінець! Зі штрафного від Фернандеша Каземіро робить дубль - і забиває третій.

4:3 - попри рахунок, Баварія виграє на класі. Вона лишається непереможною на домашній арені проти МЮ та забирає важливі три очки.