Як легко вивчити таблицю множення з дитиною

Читать на русском

Як допомогти дитині вивчити таблицю множення

Читать на русском

Як допомогти дитині вивчити таблицю множення

Згадайте, як самі намагалися швидко вивчити таблицю множення в дитинстві. Скільки зусиль знадобилося для її освоєння: постійне заучування, зубріння під жорстким наглядом батьків або вчителів, втомлюючі стовпці з цифрами. До нового підростаючого покоління потрібен сучасний підхід. ІНФОРМАТОР розповість вам, як швидко вивчити таблицю множення. Для вирішення цього завдання не потрібен репетитор і послуги дорогих гуртків математики. Скористайтеся одним з 7 кращих лайфхаків. З ними всю суть зрозуміють навіть другокласники.

Принципи сучасного підходу: підносити навчання в ігровій формі, роз'яснювати цілі вивчення, не втомлювати учня заучуванням комбінацій, а донести загальну логіку процесу. Щоб підопічний не уникав занять, а, навпаки, весело і жваво тягнувся до нових знань, потрібно його зацікавити. Як це зробити, детально розповідаємо нижче.

В основу 7 перерахованих способів вивчити таблицю множення лягли допрацьовані успішні практики попередніх поколінь і нові ефективні методики навчання. Деякі з них можна спробувати безкоштовно, для інших потрібні витрати близько 50-100 грн.

Як зацікавити дитину вивчити таблицю множення

Легко вивчити таблицю множення можна, якщо змінити стандартне сприйняття цієї справи. Щоб захоплено працювати над поліпшенням своїх знань, потрібно уникнути абстрактних асоціацій. Для позитивного результату малюк повинен розуміти, навіщо він займається, і які плоди це справа йому принесе. Для батьків важливе завдання - пояснити, як всі ці цифри і рішення стануть в нагоді в реальному житті.

Покажіть дітям на прикладах повсякденних ситуацій, де їм знадобляться нові знання.

Діти захоплюються, якщо розуміють, що нові знання допомагають швидше робити прості обчислення. Позитивно впливають на процес в цьому випадку різні чинники: природна тяга до знань, прагнення похвалитися перед однокласниками і ін. Діткам хочеться виділятися серед однолітків не тільки одягом і фізичними досягненням, але і навичками.

Легкий спосіб вивчити таблицю множення при накопиченні грошей:

  • запропонуйте відкладати по 10 грн кожен будній день з тих фінансів, що виділяєте на повсякденні витрати;
  • нехай чадо спробує порахувати, скільки вони зберуть грошей за 5 походів в школу шляхом додавання чисел;
  • покажіть чарівну формулу, завдяки якій малюк зрозуміє, що накопичить за цей період 50 грн, не складаючи, а примножуючи;
  • опишіть шаблон швидкого прорахунку: накопичені за день 10 грн множимо на потрібну кількість днів і отримуємо результат: 10 грн x 5 днів = 50 грн накопичень протягом однієї шкільної тижні.

Донесіть до малюка, що це не єдиний привід швидко запам'ятати таблицю множення дитині. За допомогою цих знань діти рахують гроші; швидше розуміють, скільки цукерок потрібно, щоб пригостити десятьох друзів; за секунди дізнаються загальна кількість гравців, якщо в футбол грає 3 команди по 5 осіб. Способів застосування маса.

З чого почати пояснювати таблицю множення

 З чого почати пояснювати таблицю множення

Допитливі дітки зустрічають таблицю множення ще до того, як батьки намагаються навчити їх в ній розбиратися. Ще незвідані стовпчики з цифрами зустрічаються в підручнику, на шкільному плакаті, в навчальному матеріалі, на зворотному боці зошита. При першому знайомстві з новим способом рахунку можна в подиві шукати відповіді на запитання, як запам'ятати таблицю множення при такій кількості комбінацій чисел.

Запам'ятовувати кожен приклад зі всіх 10 стовпчиків не потрібно - донесіть цю ідею, щоб дітям було простіше.

Почніть навчання з азів:

  • в дитячій кімнаті знайдеться місце красивому плакату з таблицею - повісьте його, щоб дитина на рівні підсвідомості вбирала в себе нове за рахунок того, що числа будуть часто з'являтися перед очима;
  • пробуйте вивчити таблицю множення з дитиною з азів: якщо 2 помножити на 2, вийде той же результат, що і при складанні цих чисел; далі переходите до більш складного: 2 х 3 = три рази по два (2 + 2 + 2) і т.д .;
  • донесіть механіку: результат досягається шляхом повторення певного числа / об'єкта вказану кількість разів;
  • щоб швидше вивчити таблицю множення, покажіть базові принципи на об'єктах: цукерках, машинках, лялечках, зошитах, яблуках.

Кращі способи швидко і легко вивчити таблицю множення

Кращі способи швидко і легко вивчити таблицю множення

Як легко запам'ятати таблицю множення з нуля? Опрацьовувати за класикою кожен з десяти стовпчиків або ж прислухатися до багатьох сучасних педагогів, які стверджують, що цей метод жахливий?

Ми підготували для вас 7 кращих способів, швидко запам'ятати таблицю множення. З їх допомогою легше добитися результату, адже навчання пройде в цікавому і нестандартному форматі. Залученість дозволить без зусиль отримувати корисні знання.

Таблиця Піфагора

 Таблиця Піфагора

Допомогти дитині вивчити таблицю множення ви можете, почавши з класичної системи Піфагора. За 4000 років вона не втратила свою актуальність.

Ідея квадрата Піфагора побудована на симетрії: по діагоналі йде ряд квадратів, з двох його сторін числа дублюються. За рахунок цього вашому синові або дочці потрібно зубрити тільки 50 прикладів, а не 100.

Симетрія працює бездоганно, так як людина підсвідомо шукає її ефект у багатьох життєвих процесах. Краще віддрукується в дитячій пам'яті різнобарвна таблиця Піфагора - вчіться по ній. Коли маленький учень буде знову і знову повертатися до вивчення яскравою Піфагорової таблички, мимоволі спрацює зорова пам'ять і крім свідомих зусиль в плюс піде і візуальне «фотографування» чисел.

Швидко вивчити таблицю множення дитині за допомогою цього способу вдасться, якщо чітко донести до неї, як працювати з квадратом Піфагора. Його принцип: результат знаходиться на перетині числа з лівого вертикального рядка з множником, розташованим у верхньому горизонтальному рядку.

Розкажіть школяреві основні лайфхаки. Наприклад, те, що перестановка множників не впливає на результат.

Наочні приклади

Це один з перших способів, з яких варто почати, щоб пояснити дитині таблицю множення. Поясніть дитині, що вміст стовпчиків - не абстракція, що перетворюється в інші абстракції. Покажіть, як все працює в реальному житті, використовуючи для цього декілька груп паличок для рахунку. Потім спробуйте з малюком порахувати кількість клітин в прямокутнику - використовуйте для цього, наприклад, зошит у клітинку.

Рахувати можна все, що зустрінеться вдома або по шляху в школу: колеса у машин в ряду на стоянці, вікна школи, кількість ручок на полиці канцелярського магазину, тістечка в булочній. Експериментуйте.

Картки множення

Картки множення

Можна швидко вивчити таблицю множення за картками. Зробіть їх самі або купіть вже готові. Щоб дитина швидше все завчила, створюйте картки з нею разом або передайте завдання йому, а самі контролюйте правильність заповнення. Тривало опрацьовуючи картки, малюк візуально краще засвоїть нову інформацію. З великою ймовірністю щось в ньому відкладеться ще до безпосереднього навчання.

Принцип створення карток і роботи з ними:

  • візьміть маленький аркуш паперу;
  • напишіть з одного боку аркуша приклад в форматі «2х2», а на зворотному - відповідь «4»;
  • підготуйте картки під всі приклади, а в майбутньому залиште ті, що поки складні;
  • можете всі перераховані завдання передати в виконання синові або дочці - так вони запам'ятають більше;
  • перетворіть навчання в гру: поставте малюкові мету - 50 або 100 правильних відповідей поспіль, встановіть таймер з обмеженнями на відповідь. Не забудьте про цінний приз.

Настільні ігри

Настільні ігри

Немає такого поняття, що єдино правильно вчити таблицю множення таким-то способом. В цьому питанні батькам дається вільне поле для креативу. Можете просто насолоджуватися з дітьми проведенням часу за спеціальними настільними іграми, що допомагають легко і швидко вивчити таблицю множення без цілеспрямованих зусиль. Знайдете їх в магазинах іграшок.

Варіантів настільних ігор для цих цілей маса:

  1. Для 10-хвилинних перерв.
  2. Ігри з повноцінним захоплюючим сюжетом, розраховані на 30-40 хвилин.
  3. Ігрові дошки і карткові набори.
  4. З ухилом на візуалів, кінестетиків або аудіалів: розмальовки за номерами, варіанти з великою кількістю предметів для тактильного задоволення, гри, де потрібно заучувати вірші або придумувати рими.
  5. Дорожні набори.

Варіант без вкладень - створити гру самим. Можете взагалі вбудувати навчання в будь-який вже набутий раніше настільний набір: множте кількість що випали на кістках ходів на обумовлену цифру.

Рахунок на пальцях

Рахунок на пальцях

Вивчити таблицю множення за 1 день таким чином складно, зате з ним дитина легше згадає забуті відповіді. Загинання і складання пальців малюкам здається фокусами. Їм подобається цей процес сам по собі, а якщо зрозуміють, що з його допомогою ще й вирішити щось можна - взагалі гарріпоттерська магія виходить.

Попросіть малюка розмістити на столі обидві руки долонями вниз і загнути палець. Порядковий номер загнутного пальця - перше число, а кількість залишилися випрямлених - друге. Нехай примножить і спробує вирішити завдання в розумі.

Від простого до складного

Арифметика не терпить поспіху з переходом на новий рівень. У дитячому віці варто уникати зайвих стресів, тому дотримуйтеся при передачі знань поступового переходу від простих прикладів до складних. Не намагайтеся вивчити табл множення шаблонно, вивчаючи все по порядку. Дайте юному математику можливість освоїти спершу легкі завдання, щоб зацікавитися і відчути впевненість.

Легко дитині вивчити таблицю множення буде за цим планом навчання:

  • почніть заняття з одиниці і десяти - найпростіших прикладів: будь-яке число х 1 = те ж саме; множення на 10 призведе до додавання до початкового значення 0;
  • стовпчик з п'ятіркою. Парне число х 5 = парне з нулем в кінці: 4 х 5 = 20, 6 х 5 = 30. Непарне число х 5 = непарне з 5-кою в кінці: 3 х 5 = 15, 9 х 5 = 45;
  • стовпчик з двійкою. Донесіть до учня, що в цьому випадку початкове число збільшується в 2 рази;
  • стовпчик з четвіркою. Для отримання результату можна помножити на 2, а потім отриманий результат - ще на 2.

Навчити дитину швидко вивчити таблицю множення на 9 можна на пальцях:

  1. Нехай син або дочка витягне руки вперед долонями вниз.
  2. Уявімо, що зліва направо пальці пронумеровані.
  3. Нехай малюк загне будь палець - це буде число, яке потрібно помножити на 9.
  4. Принцип: примножуючи 4 на 9, загинаємо четвертий за рахунком палець, при цьому залишилися по ліву сторону від загнутого три - десятки, по праву - одиниці, в результаті виходить 36 .

Від простого до складного

Після роботи з перерахованими вище стовпцями пробуйте заучувати приклади з незгаданими цифрами. Збудований за складністю порядок допоможе правильно вчити таблицю множення з дитиною шкільного віку, зберігши його інтерес і азарт до теми.

Онлайн-тренажери і додатки для смартфона

Якщо у вас підростає шанувальник відеоігор, можна швидко вивчити таблицю множення в звичній для нього манері проведення дозвілля. Нехай продовжує грати, але з важливим нюансом: ігровий процес вже буде корисний для його розвитку. Довше 30 хвилин в день займатися на смартфоні не рекомендуємо, щоб не напружувати психіку.

Є мобільні додатки, де реалізовані картки з прикладами. В інших більше теоретичних матеріалів і ускладнених завдань. Метод занять по мобільним додаткам зручний тим, що там є автонагадування. У певні дні та години спливає налаштоване користувачем нагадування - зручно, щоб не пропустити чергове тренування.

Як навчити дитину швидко множити в розумі

 Як навчити дитину швидко множити в розумі

Цей етап навчання, як правило, є актуальним, коли вже освоєна база і настав час пробувати працювати з багатозначними множителями. Ментальна арифметика допоможе учневі молодших класів вийти на новий рівень в плані усного рахунку. Розвивати навичку краще поступово. Важливий плавний перехід від простих завдань до тих, що даються складніше.

Принципи методики усного рахунку:

  • переходьте на новий рівень складності, коли дитина правильно відповідає на 99% питань з поточного рівня - проводіть тестування на мобільному додатку, за підручником або власної градації складності;
  • може бути 3 підходи: з опорою на склад чисел, заучувати все напам'ять, використовувати нестандартні прийоми;
  • до спроб займатися з дитиною усним обчисленням її потрібно підготувати: навчити множити на базі реальних чи вигаданих предметів/персонажів - малюкові потрібно навчитися представляти в голові об'єкти і підраховувати їх кількість за певних умов.

Корисні поради як швидко вивчити таблицю множення

Корисні поради як швидко вивчити таблицю множення

Подавайте навчальний матеріал, використовуючи ці рекомендації:

  1. Навчайте поступово, рухаючись від простого до складного: пройдіть стовпчики 1-3, на 10, далі вивчайте колонки 4-8.
  2. Дайте дитині можливість самостійно намалювати стовпчики з прикладами та відповідями на них - економія коштів і можливість краще засвоїти матеріал за рахунок постійного зорового контакту з прикладами.
  3. Шукайте незвичайні закономірності, що прискорюють навчання: рахунок на руках (як у випадку з 9-кою), додавання 0 в кінці при роботі з числом 10 і т.д.
  4. Коли дитина освоїть матеріал, не поспішайте гнатися за новими знаннями, виділіть час на повторення по порядку і врозкид.
  5. Для закріплення теми пробуйте нові ігри з картками, де з одного боку розписані всілякі приклади, а з іншого - відповіді на них.

5 правил, що прискорюють навчання

  1. Первісна цифра не зміниться при множенні на 1.
  2. Стовпець на 10: просто додайте нуль.
  3. Помноживши парні числа на 5, в кінці добутку буде число, що закінчується на 0, непарні - в кінці буде 5.
  4. Стовпець на 4: просто двічі подвійте початкове число: 5 + 5 = 10 і 10 + 10 = 20, отже, 5х4 = 20
  5. Переставивши множники, твір залишиться тим же-правило допоможе усвідомити дітям, що досить знати 50% таблиці, щоб вирішувати приклади з неї.

Не робіть ці 4 помилки

Кращий спосіб вивчити таблицю множення ви могли знайти вище, давайте тепер поговоримо про те, чого робити не варто:

  1. Порівнювати сина або дочку з друзями та однокласниками. Як і дорослим, малюкам це не особливо приємно. Порівняння пригнічують, травмують психіку, обрізають крила.
  2. Займатися, перебуваючи в пригніченому стані. Причому при поганому настрої з кожної зі сторін. Загрози і способи мотивації в цьому випадку втратять силу, бажання навчатися знизиться.
  3. Лаяти і карати. Життя не зводиться до однієї лише успішності в школі. Навчайте дитину, зберігши з ним теплі стосунки. Причому при такому підході хороші результати прийдуть раніше, ніж при суворому нагляді.
  4. Гнатися за швидкими результатами і ставити суворі терміни. Все прийде, але з часом. Це ви можете бути сильним математиком, а дитина тільки починає своє занурення в світ чисел. Будьте терплячі.

ІНФОРМАТОР розповів вам найпопулярніші і ефективні способи запам'ятовування таблиці множення, які можуть стати в нагоді при навчанні. Пам'ятайте основи: ігровий підхід, пояснення головних принципів, донесення до дітей способів застосування отриманих знань в житті.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.