“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Гендерна рівність корисна для всіх
Жінки в Україні живуть значно довше за чоловіків. Середній показник – 76,22 років проти 66,39, за даними Державної служби статистики України. Дослідження, проведені в Керманському університеті Ірану у 2020 році, та наукові роботи Оксфордського університету 2018 наголошують: одна з головних причин, що впливають на якість та тривалість життя – це гендерна нерівність.
Звичайно, хотілося б розкрити тему "токсичної маскулінності", яка є основою для пояснення того, що чоловіки більш схильні до куріння, вживання алкоголю і залежностей від переїдання (що впливає на весь організм, серце, печіночка, судини...).
Спираючись на дані науковців, пропагуватиму політику гендерної рівності, яка доказово необхідна для покращення здоров'я жінок, чоловіків та інших персон. Але це вже буде "після свят"!
А поки що — гайд з установок про повагу до себе (і не важливо, хто ви сьогодні — жінка/чоловік чи небінарна особа).
З поширенням фемінізму та гендерної рівності в країнах ЄС можна спостерігати тенденцію покращення якості та тривалості життя для чоловіків. Це спостерігають і вчені, які пов'язують зниження токсичної маскулінності зі зміною соціальних ролей та зменшення загрози життю.
Результати досліджень показують позитивну, хоч і слабку кореляцію між гендерною рівністю та тривалістю життя. Але, згідно з розрахунками в очікуваному напрямку: чим більше гендерної нерівності на національному рівні, тим менша тривалість життя чоловіків і тим нижча якість жіночого здоров'я.
Це матеріал рубрики "Блог". Позиція редакції може збігатися з думкою автора колонки.