Засупниця міністра запевнила, що уряд працюватиме над тим, щоб країна стала найкращою країною для своїх громадян, для цього вже обрали ключові напрямки
Соціологи вважають, що після завершення війни частина чоловіків може виїхати з України. Однак в Мінсоцполітики вже працюють над тим, щоб утримати їх від цього бажання. І вже обрано основні напрямки роботи.
Вони стосуються житла, робота та міста, в якому буде хотітися жити. Про це розповіла перша заступниця міністра соціальної політики України Дарина Марчак у коментарі для Новини.LIVE.
За її словами, уряд працюватиме над тим, щоб Україна стала найкращою країною для своїх громадян. Наразі є три ключові напрямки в Мінсоцполітики:
Марчак зазначила, що у міністерстві триває робота над розширенням програм і створенням фонду соціального житла. Також пообіцяла, що дедалі більше українців отримуватимуть гідне та індивідуальне житло. Крім того, на її переконання, кожна громада в Україні має створювати "дружнє до життя" середовище.
Станом на сьогодні кількість населення, яке проживає на підконтрольній владі України території, може сягати 31,5 мільйонів осіб. Загалом демографічні втрати через повномасштабну війну становлять 10 мільйонів. З них 4,5 млн стали біженцями. Зокрема, 1,5 млн біженців за кордоном - це підлітки до 18 років. Про це розповіла у лютому директорка Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова.
Водночас президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що близько 4,5 мільйона українських громадян, які наразі мешкають у країнах Європи, мають намір повернутися на батьківщину після встановлення стійкого миру. Серед потенційних репатріантів є понад 700 тисяч дітей, що навчаються в країнах ЄС. Також є українські студенти, які отримали можливість продовжити освіту завдяки програмі "Еразмус+".
Тим часом уряд підтримав нову програму Міністерства національної єдності щодо українських біженців. На неї виділили 150 мільйонів гривень. І вона має сприяти поверненню наших громадян з-за кордону.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.