WP: Зеленський відмахнувся від порад з Білого дому щодо припинення атак по російським НПЗ

Читать на русском

Адміністрація Байдена вважає атаки на НПЗ РФ безрозсудними та, ймовірно, підвищить ціни на нафту. Київ вважає їх необхідними для спротиву російській агресії

Читать на русском
Реакція США на удари ЗСУ по російським НПЗ
США не схвалює українські атаки на російські НПЗ

Адміністрація Байдена вважає атаки на НПЗ РФ безрозсудними та, ймовірно, підвищить ціни на нафту. Київ вважає їх необхідними для спротиву російській агресії

Віце-президентка США Камала Гарріс під час особистої зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським на полях Мюнхенської конференції з безпеки в лютому попереджала утриматися від нападу на російські нафтопереробні заводи. Ця тактика, на думку американських офіційних осіб, могла б призвести до зростання світових цін на енергоносії та спровокувати Росію до ще агресивнішої поведінки в Україні. Однак слова Гарріс викликали несподівану реакцію українського лідера: цей запит розгнівав Зеленського та його колег, які вважали це втручанням у важку війну з краще зброєним супротивником.

За інформацією The Washington Post, Зеленський, який не був певний, чи ця рекомендація відображає загальний погляд адміністрації Байдена, відхилив її. Проте невдовзі Вашингтон посилив це застереження під час численних розмов з Києвом, зокрема через радника з національної безпеки Джейка Саллівана, який відвідав Україну в березні, та інших високопоставлених посадовців з оборони та розвідки США.

Натомість Україна, замість того, щоб мовчки погодитися з проханнями США, подвоїла свою стратегію, наносячи удари по різноманітним російським об'єктам, включаючи атаку 2 квітня на третій за розміром нафтопереробний завод Росії, віддалений на 800 миль від її кордону. Ці події поглибили напруженість у відносинах України з США, оскільки Київ очікує рішення Конгресу про виділення довгоочікуваної допомоги на 60 мільярдів доларів, в той час як російські війська проривають українські позиції по всій лінії фронту.

Удари, нанесені Україною з початку року, призвели до виходу з ладу щонайменше 10% російських нафтопереробних заводів. В цей час ціни на нафту досягають шестимісячного піку, а американський президент Джо Байден має збільшувати акцент на свою кампанію перед наступними виборами.

Останніми тижнями Росія вдарила шквалом вибухових безпілотників і ракет по енергетичній інфраструктурі України, призводячи до вимкнення світла для мільйонів людей та викликаючи серйозні побоювання щодо можливого припинення функціонування української економіки. Напади призвели до руйнування електростанції в Київській області, а також кількох теплоелектростанцій.

Міністерство оборони Росії стверджує, що ці атаки були відповіддю на удари безпілотників з України по нафтопереробних заводах та іншій інфраструктурі глибоко в межах її території. Раніше Кремль зосереджувався на промисловому потенціалі України, проте ці зусилля, за словами деяких американських чиновників, не мали значного впливу.

Зараз українські чиновники вимагають захисту своїх міст, що призводить до подальшого зростання напруги між Києвом і Заходом через нестачу ресурсів протиповітряної оборони. Минулого тижня президент Зеленський вислав свого головного дипломата Дмитра Кулебу до Брюсселя, де міністри закордонних справ НАТО зібралися для відзначення 75-ї річниці альянсу. Однією з головних вимог Кулеби було забезпечення більшого числа батарей системи протиповітряної оборони "Петріот", розробленої в США, яка коштує понад 1 мільярд доларів.

Невдовзі українські удари по російських об'єктах викликали гнів чиновників і у самому Києві. Деякі з них вважають, що ці дії викликали реакцією РФ, яка посилила напади всередині України. Інші дивляться на ці атаки як на необхідний крок для підвищення вартості російської агресії та підтвердження того, що російське суспільство не буде в безпеці, доки не завершиться війна.

Реакція США щодо атак ЗСУ по російських НПЗ

Українські сили успішно атакували вже понад десяток нафтопереробних заводів на території росії. Це стало можливим завдяки використанню безпілотників зі штучним інтелектом, які обходяит російську протиповітряну оборону. При цьому Білий дім не підтримує удари по цілях за межами території України.

При цьому Інформатор аналізував, чому Невдоволення Сполучених Штатів через удари українських безпілотників проявляється чимраз яскравіше. Тоді як в Україні сприймається як відверта зрада. Білий дім стурбований потенційними наслідками для світової економіки, адже ціни на пальне ростуть, а до виборів президента США залишилося трохи більше пів року.

Натомість Україна, яка залишилася без підтримки найпотужнішої демократичної країни світу, не збирається відмовлятися від стратегії, яка боляче б’є по окупантах. Хоч це не варто переоцінювати, дії Києва щодо ударів по російських НПЗ впливають на внутрішньополітичну ситуацію в США.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.