Корабель плив під прапором Палау - мікрокраїни в Мікронезії
Суховантажне судно "Aroyat" успішно досягло Туреччини попри всі погрози росіян відкривати вогонь по такого роду спробах доставити вантажі з українських портів, або до них. Судно зареєстровано в країні Палау - країні у Мікронезії. Моряки скористались тимчасовим коридором, який створила українська влада 16 вересня 2023 року, аби безпечно доставляти вантажі через Чорне море.
Про це повідомляє французьке видання France24. Зазначається, що вантажем, який везли кораблем, була пшениця.
Загалом це вже друге цивільне судно, якому вдалося прорвати російську блокаду Чорного моря. Балкер ніс зміг перевезти 17 600 тонн української пшениці. Зараз він прямує до Єгипту. Цю інформацію підтверджують сервіси моніторингу морських перевезень Marine Traffic та Vessel Finder. За їх даними, судно Aroyat перебувало біля південного виходу з протоки Босфор о 03:00 за Гринвічем у неділю, 24 вересня.
Раніше повідомлялось, що росія вийшла з зернової угоди. Про це стало відомо 17 липня 2023 року. Тоді речник Володимира Путіна Дмитро Пєсков сказав, що нібито ніхто не виконує умови росії, тому і росія не буде виконувати угоду. Він зазначив, що росія, ймовірно, колись буде готова повернутись до угоди, коли, наприклад, виконають усі умови путіна. Але якщо ніхто не виконає умов путіна, то росія не повернеться.
Україна не збиралась виконувати забаганок кремлівського диктатора, тому відповіла вже новою ініціативою. Українська влада вирішила створити тимчасовий маршрут для того, щоб продовжити експорт продовольства Чорним морем після виходу Росії із "зернової угоди". При цьому уточнювалось, що маршрут проходитиме через територіальні води та виняткову морську економічну зону Румунії.
Останнім часом, росія лише обстрілювала одеські порти і ніяк не демонструвала, що хоче повернутись в угоду. Напроти, вона хотіла змусити Україну піти на поступки та виконати її умови. У ніч на 23 липня російські війська завдали ракетного удару по Одесі. Внаслідок обстрілу пошкоджені історичні пам'ятки міста та портова інфраструктура. Росія атакувала Одещину щонайменше 5 типами ракет. Частину з них вдалося збити протиповітряній обороні.
Але це не повпливало на рішення українських урядовців. Тому путін вирішив поговорити з Ердоганом у Сочі. Зустріч президентів ні до чого не привела, попри всі намагання Ердогана вмовити путіна піти на поступки та нарешті повернутись до формату старої зернової угоди. Ердоган просив світових лідерів полегшити страхування російського експорту харчових продуктів та добрив лондонською компанією Lloyd's і знову під'єднати Москву до системи SWIFT для міжнародних платежів. Це була умова путіна, аби розглянути варіанти співпраці, однак ніхто у світі на це не пішов.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.