Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
VIRA: "Перший раз я зустрілася з ним, коли мені було 18. Ми просто познайомилися і я поїхала. Потім зустрілися знов і навіть трохи пожили разом, декілька місяців. Але, як іноді буває, щось не складалося… Він чекав на мене… І я повернулась.. З цього моменту моя любов зростала з кожним днем, і сьогодні я нарешті хочу про це розповісти…"
Орбан покинув зал саміту ЄС під час ухвалення рішення щодо України
Під час ухвалення рішення щодо України на саміті ЄС, який відбувся 14 грудня у Брюсселі, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан покинув зал засідання. Це дало змогу лідерам інших країн-членів ЄС ухвалити рішення про розширення блоку. А запропонував покинути зал Орбану канцлер Німеччини Олаф Шольц.
Таку інформацію оприлюднило видання Politico, посилаючись на власні джерела, поінформовані про переговори. Зазначається, що через кілька годин дискусій про вступ України до ЄС, Шольц запропонував Орбану просто вийти з зали під час голосування. Той дослухався до поради.
"Через кілька годин важких дискусій про відкриття переговорів про вступ до ЄС з Україною та Молдовою, які прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан затягував своїм вето, саме канцлер Німеччини Олаф Шольц запропонував рішення", - йдеться у повідомленні.
Відповідна пропозиція була зроблена Шольцем у присутності інших лідерів країн. Головний акцент був зроблений на тому, що не обов'язково погоджуватись з іншими, чи заперечувати вступ України до ЄС, можна просто вийти й не брати участь у голосування. Такий вчинок зніме ряд питань й дасть змогу ухвалити одностайне рішення.
"Орбан був тимчасово відсутній у залі в заздалегідь обумовленій і конструктивній манері", – вказало Politico.
Прем'єр Угорщини Віктор Орбан був категорично проти вступу України до ЄС. Він збирався ветувати будь-яке рішення щодо цього питання. Але Шольцу вдалось досягти домовленостей й надати Україні шанс стати однієб з участниць блоку.
Можливо на рішення Орбана також вплинула критика очільника МЗС Люксембургу Ксавʼє Бетеля. Він заявив, що Угорщина повинна памʼятати, у якому стані сама приєднувалась до ЄС у 2004 році. Тоді її фінансовий стан був жалюгідним, але до ЄС її все од прийняли.
За підсумками засідання Голова Європейської ради Шарль Мішель заявив, що рішення про відкриття переговорів про вступ до ЄС з Україною та Молдовою відкрито. А Грузія отримала статус кандидата. Також ЄС збирається почати переговори з Боснією та Герцеговиною, щодо членства у блоці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.