Все завдяки Facebook: Трамп може стати президентом США навіть попри перспективу ув'язнення на 400 років

Частина республіканців вважає, що настав час відмежуватися від Дональда Трампа і знайти іншого спільного кандидата, але його підтримують виборці

Дональд Трамп
Колишній президент ще більше мотивований до перемоги, адже від цього залежить його свобода

Експрезиденту США Дональду Трампу висунули кримінальне звинувачення, яке загрожує йому довічним ув’язненням, але це тільки підкріплює його мотивацію в політичній боротьбі за президентське місце. Обвинувачення його прихильники сприймають як політичне переслідування, але багато хто в партії вважає, що слід підтримати іншого кандидата, який не обтяжений такими юридичними проблемами. Так чи інакше, перемогу Трампа не можна виключати, адже ми живемо в епоху соцмереж.

400 років для Трампа

Експрезиденту США й головному кандидату від Республіканської партії Дональду Трампу загрожує ув’язнення за державну зраду. Обвинувачення стверджує, що він зберігав секретні документи, зокрема які стосувалися ядерної програми США, у своєму туалеті. А ще він демонстрував їх усім, кому хотів, без огляду на право доступу. До прикладу, одному письменнику він показував план нападу на Іран. Тепер Трампу світить у сукупності 400 років. Але навіть це не може зупинити його на шляху до найголовнішої посади в країні. Більш того, це стимулює Трампа, адже ставши президентом він матиме повноваження помилувати самого себе, що може стати мало не єдиним способом не провести за ґратами решту життя.

Трамп у суді
Дональда Трампа може врятувати лише перемога на виборах. Фото: "Голос Америки"

Трамп славиться дивовижною здатністю виходити сухим із води, чого варто лише те, що йому двічі висували імпічмент. Експрезидент є фігурантом багатьох кримінальних справ, але його прихильники пробачають своєму кумиру все.

«Я міг би стояти посеред 5-ї авеню і застрелити когось, і я б не втратив виборців», — казав він у далекому 2016 році.

Зараз більшість республіканців вважають, що щодо експрезидента адміністрація Байдена веде політичне переслідування, «полювання на відьом» і це для них є ще одним аргументом на користь підтримки Трампа. Експрезидент каже, що не відмовиться від участі виборах. Схоже, його почули, оскільки виборчий штаб повідомляє, що надходження до виборчого фонду після висунення обвинувачень тільки зросли, пише Politico.

Цього разу все інакше

Спікер Конгресу Кевін Маккарті та лідер більшості в Палаті Представників Стів Скаліс узяли сторону Трампа та виступили з критикою Мін’юсту ще до того, як обвинувальний акт було оприлюднено для громадськості. Цю позицію поділяє більшість виборців та, volens-nolens, впливових політиків, які хочуть зберегти їхню підтримку. Цієї точки зору дотримуються навіть супротивники Трампа на Праймеріз, як Майк Пенс. Вони заявляють про політичні переслідування і «замах на демократію», дорікають Мінюсту тим, що в Байдена теж виявили секретні папери там, де їх не повинно було бути, але ніяких обвинувачень не було.

«Це сколихне націю, тому що це стосується рівної справедливості для всіх, чого сьогодні не видно. І ми не збираємося цього терпіти», — сказав Маккарті.

Трампа публічно критикують лише два сенатори з його партії — Ліза Мурковскі та Мітт Ромні: експрезидент славиться своєю мстивістю, а обидва сенатори проголосували «за», коли йому висували імпічмент за штурм Капітолія. Водночас є підстави вважати, що значно більше республіканців воліють уникати критики, аби їх не звинуватили в зраді.

Кевін Маккарті
Кевін Маккарті каже, що Трампа переслідують за політичними переконаннями. Фото: Fox59

Лідери партії в Сенаті, включно із сенатором Мітчем Макконнеллом, зберігають мовчання, повідомляє The Hill. Макконнелл, який намагається не коментувати Трампа й навіть не повторювати його ім’я публічно, сказав своїм колегам із Республіканської партії, що він хоче, щоб його партія перегорнула сторінку з експрезидентом. Він вважає, що його висування кандидатом на пост президента країни загальмує проходження до Сенату кандидатів від партії. Цю думку поділяють інші впливові політики, зокрема заступники лідера Республіканської партії в Сенаті Джон Тун і Джон Корнін. Частина політиків, під тиском обставин, усе більше схиляються до ідеї, що партія повинна знайти собі іншого кандидата «який дійсно може перемогти» і який не переобтяжений судовими позовами. А Трамп хай займається своїми юридичними проблемами.

Невдоволення Трампом у Республіканській партії частково пов’язане з його політичними прорахунками, часто небезпечними для внутрішньої ситуації в США та його міжнародної політики. Погляди експрезидента є занадто контроверсійними й відлякують поміркованих виборців, вважається також, що настав час дати шлях молодшому кандидату, який ще не програвав виборів Байдену. Але ці всі аргументи перекреслюються тим, що більшості консервативним виборцям партії Трамп подобається, тож із цим потрібно щось робити.

Рон Десантіс
Частина республіканців  бачать на чолі держави когось молодшого, такого, як Рон Десантіс. Фото: NYT

На цьому тлі є показовою позиція Вільяма Барра, який за Трампа був генпрокурором США. Він назвав звинувачення експрезидента «дуже детальним» і» серйозним». Колишній генпрокурор додає, що така поведінка є безвідповідальною, адже він мав можливість уникнути суду, якби просто повернув документи після обшуку в його приватній резиденції Мар-а-Лаго.

«Ця ідея представити Трампа тут як жертву, жертву полювання на відьом, смішна. Так, він був жертвою в минулому. Так, його супротивники нав’язливо переслідували його з фальшивими претензіями, і я був на його боці, захищаючи від них, коли він був жертвою. Але це зовсім інше. Він тут не жертва», — сказав Барр.

Найважливіше, свої заяви колишній генпрокурор зробив в етері рупора Республіканської партії — каналу Fox News. У купі зі звільненням з Fox News культового шоумена Такера Карлсона, відомого своєю ненавистю до України, прихильністю до Трампа, а заодно й до різних конспірологічних теорій, це означає, що в експрезидента серйозні проблеми і впливові однопартійці не хочуть його перемоги.

Які перспективи у Трампа

Fox News — це важливо, от тільки роль традиційних медіа значно ослабла, адже ми живемо в епоху соцмереж. Той же Такер Карлсон після звільнення провів трансляцію у Twitter, у якій звинуватив Київ у підриві Каховської греблі, а вже за добу його відео побачили понад сто мільйонів глядачів. Трамп — улюбленець соцмереж і «краш» конспірологів. У традиційних ЗМІ заведено давати альтернативу точку зору, а в соцмережах такого нема. Користувачі «варяться» у власних інформаційних бульбашках, алгоритми не дають інформації, якщо це не відповідає їхнім вподобанням і переконанням. Як наслідок демократи не розуміють республіканців, а ті не сприймають демократів і розкол у суспільстві посилюється, свідчить дослідження Нью-Йоркського  та Кембриджського університетів. Соцмережі дозволяють легко поширювати однобічну, викривлену й часто просто вигадану інформацію. Правду і вигадку буває важко відрізнити непідготовленій людині.

Трамп на шоу
Трампу не звикати вести шоу. Фото: ABC News

Тож Республіканці випустили джина з колби й тепер впоратися з ним буде непросто. Трамп цілком може встановити контроль над партією за допомогою виборців. Уже було неодноразово, коли підтримка чи навпаки критика Трампа ставили хрест на політичній кампанії республіканців, які чимось не догодили експрезиденту.

Експерти The New Yourk Times сходяться на думці, що Трамп має великі шанси на перемогу в Праймеріз. Його популярність серед виборців може зробити його головним суперником Байдена, а єдиний кандидат від республіканців — це завжди серйозно. Зрештою, Трамп замотивований на всі 300 %, адже на кону його воля. Водночас більшість експертів видання dважають, що він небезпечний для американської демократії через відверту зневагу до демократичних інститутів та ігнорування законів.

«Ніхто так не стимулює поляризовані, племінні, панічні частини американської політичної психіки, як Трамп. Під час його президентства обидві сторони переконалися — часто за підтримки Трампа — що інша сторона порушила стільки правил, що чесної гри не було, а насильство — очевидне. З поверненням Трампа до передвиборчої кампанії очікуйте, що це почуття подвоїться і стане самореалізованим», — зазначає Кетрін Мангу-Ворд, головний редактор журналу Reason.

Штурм Капітолію
Виборці Трампа готові на все заради нього. Фото: Jacobin

Раніше ми писали про те, що головний конкурент Трампа Рон Десантіс має свої козирі, якими має намір скористатися. А ще Інформатор розповідав, що в Трамп користується великою популярністю у QAnon, став серед цих конспірологів чимось на кшталт месії й це набуває загрозливих обсягів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube