Трамп сам найняв людей для обшуку своїх будинків: що відбувається

Читать на русском

Скандал із секретними державними документами, які залишились у Дональда Трампа, триває

Читать на русском
Трамп сам найняв людей для обшуку своїх будинків: що відбувається
Експрезидент вдався до безпрецендентних кроків

Скандал із секретними державними документами, які залишились у Дональда Трампа, триває

Експрезидент найняв сторонню команду для обшуку приміщень та складів, які йому належать, аби знайти секретні державні документи. І хоча правоохоронні органи не брали участь у обшуках, все одно було знайдено два папери з позначкою «Таємно».

Що шукають?

Дональда Трампа звинувачують у зберіганні секретних державних документів у своїх приватних будівлях та складах фірм. Обшуки, які на початку серпня ФБР провело в його приватній резиденції Мар-а-Лаго у Флориді показали, що він зберігав 15 ящиків секретних документів, частина з них, ймовірно, стосувалася ядерної зброї, пише Washington Post.

Серед документів 18 мали гриф «цілком таємно», 54 — «таємно» і 31 — «конфіденційно». Виявили також 48 порожніх тек, помічених як такі, що містять секретну інформацію, пише Dolche Welle. Трампа звинуватили в перешкоджання правосуддю, незаконному приховуванню, знищенні документів, а також незаконному оволодінню конфіденційною інформацією — шпигунстві.

Адвокати Трампа стверджують, що документи надійно зберігалися і їх ніхто не приховував від Національного архіву. А Трамп сказав що розсекретив документи, хоча довести не може. Він заявив про політичні переслідування. У ході судового розгляду, який триває, обвинувачення висловило сумніви щодо того, що повернуто всі документи. Тому суд постановив провести обшуки будівель.

Чому обшуки ведуть сторонні організації, а не правоохоронці?

Головний окружний суддя Берил Хауелл цієї осені зобов’язав продовжувати пошуки, але не уточнив як його проводити. Тому, демонстративно не довіряючи правоохоронцям, юристи Трампа вирішили найняти сторонню фірму, аби та провела обшуки, пише Washington Post. За свідченням джерел видання, команда Трампа намагалася в такий спосіб запобігти черговому гучному федеральному обшуку його власності.

Щоб задовільнити вимогу суду, «Вежу Трампа» в Нью-Йорку обшукали спеціально найняті працівники
Щоб задовільнити вимогу суду, «Вежу Трампа» в Нью-Йорку обшукали спеціально найняті працівники 

У результаті, команда з двох осіб обшукала «Вежу Трампа» в Нью-Йорку, гольф-клуб Бедмінстера, офіс у Флориді та сховище, де було знайдено два документи з позначкою «Таємно», пише CNN з посиланням на власні джерела. Обшуки проводилися під наглядом юридичної групи Трампа. Адвокати Трампа запрошували бути присутніми на обшуках ФБР, але ті відмовилися, оскільки процедура, коли правоохоронні органи на обшуці у якості запрошених «виглядає дивно».

Чим це може загрожувати Трампу?

Невідомо для чого Трамп залишив у себе таємні документи: рухало їм марнославство і він хотів відчувати власну важливість, йшлося про бажання мати додаткові важелі впливу, намагався  щось приховати чи торгувати державною таємницею. Однак, якщо в ході розгляду справи буде доведено вину експрезидента, то кожне з трьох обвинувачень, які фігурують в ордені на обшук, передбачає  ув’язнення на строк від трьох до 20 років. За американським законодавством особа, визнана винною в приховуванні конфіденційних документів не має права обіймати державну посаду в США, пише Washington Post.

Трамп заявляє про політичне переслідування
Трамп заявляє про політичне переслідування

Однак, Конституцією визначено, що президентом Сполучених Штатів має бути особа старше 35 років, вона повинна мати громадянство від народження та впродовж останніх 14 років проживати на території США. Жодних інших обмежень, у тому числі й судимостей, не передбачено. Тому, гіпотетично, засудження Трампа не означатиме автоматичну заборону балотуватися на президентських виборах США у 2024 році.

Експрезидент США Дональд Трамп уже заявив, що знову бажає взяти участь у президентських виборах 2024 року. Це дає йому змогу всі свої негаразди із законом пояснювати політичним переслідуванням. Ядерний електорат Трампа охоче вірить своєму лідеру. Вчергове обійнявши президентську посаду, Трамп сподівається призупинити судове розслідування, тому для нього це питання життя і смерті.

Нагадуємо, що компанія Трампа впродовж 15 років ухилялися від сплати податків. Також ми писали про те, що чи стане «друг путіна» Трамп президентом після Байдена.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.