“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Програму з допомоги українській енергосистемі вже затвердили
Про це повідомив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко під час брифінгу «Поточна ситуація з електроенергією в Україні».
«Процес затвердження коштів у цьому напрямку продовжуються в багатьох міжнародних партнерів та країнах, включно зі Світовим банком, Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейським інвестиційним банком. Усі вони підключились та шукають кошти для того, аби якомога швидше купити необхідне обладнання». - зазначив директор Центру.
За словами Харченка, наразі Україні вже затвердили програми на суму в понад 200 млн євро. Ба більше, деяке обладнання, яке потрібне для відновлення вітчизняної енергосистеми вже в дорозі. А це неабияк вчасно, оскільки з обладнанням наразі тяжко.
«Ми робили запаси, але вони не безконечні; після масштабних хвиль атак запаси сильно вичерпуються... Ми зараз шукаємо усе можливе обладнання, зокрема і будь-які трансформатори, навіть ті, які вже були у використанні. Проблема є. З одного боку партнери максимально зібрались, з іншого – це не так просто», - додав Харченко.
Чи можливий блекаут?
Через постійні обстріли, повномасштабний блекаут не виключений. Й за деякими даними він може тривати від 3-х до 10-ти днів. Проте, це можливо лише в тому випадку, якщо росіяни й надалі обстрілюватимуть нашу інфраструктуру, підстанції зазнають значної руйнації, а відремонтувати їх вчасно просто не буде можливостей.