Головна
Україна
02:34, 19 Листопада
Информатор UA

Интро

Міжнародні партнери затвердили програми з допомоги українській енергосистемі. Сума, яку готові виділити сягає в понад 200 млн євро. Частина з необхідного вже прямує в Україну. Про це повідомив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко під час брифінгу «Поточна ситуація з електроенергією в Україні». «Процес затвердження коштів у цьому напрямку продовжуються в багатьох міжнародних партнерів та країнах, включно зі Світовим банком, Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейським інвестиційним банком. Усі вони підключились та шукають кошти для того, аби якомога швидше купити необхідне обладнання». - зазначив директор Центру. За словами Харченка, наразі Україні вже затвердили програми на суму в понад 200 млн євро. Ба більше, деяке обладнання, яке потрібне для відновлення вітчизняної енергосистеми вже в дорозі. А це неабияк вчасно, оскільки з обладнанням наразі тяжко.  «Ми робили запаси, але вони не безконечні; після масштабних хвиль атак запаси сильно вичерпуються... Ми зараз шукаємо усе можливе обладнання, зокрема і будь-які трансформатори, навіть ті, які вже були у використанні. Проблема є. З одного боку партнери максимально зібрались, з іншого – це не так просто», - додав Харченко. Чи можливий блекаут?  Через постійні обстріли, повномасштабний блекаут не виключений. Й за деякими даними він може тривати від 3-х до 10-ти днів. Проте, це можливо лише в тому випадку, якщо росіяни й надалі обстрілюватимуть нашу інфраструктуру, підстанції зазнають значної руйнації, а відремонтувати їх вчасно просто не буде можливостей. Раніше, Інформатор писав, де 19 листопада в Україні відключатимуть світло.  Також ми дізналися чому у Києві повертають аварійні відключення світла, а також де в столиці можна працювати, навіть якщо немає світла.    Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.      

Врятувати енергосистему: міжнародні партнери готові виділити кошти Україні

Читать на русском

Програму з допомоги українській енергосистемі вже затвердили

Читать на русском
Врятувати енергосистему: міжнародні партнери готові виділити кошти Україні
Фото із відкритих джерел

Програму з допомоги українській енергосистемі вже затвердили

Міжнародні партнери затвердили програми з допомоги українській енергосистемі. Сума, яку готові виділити сягає в понад 200 млн євро. Частина з необхідного вже прямує в Україну.

Про це повідомив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко під час брифінгу «Поточна ситуація з електроенергією в Україні».

«Процес затвердження коштів у цьому напрямку продовжуються в багатьох міжнародних партнерів та країнах, включно зі Світовим банком, Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейським інвестиційним банком. Усі вони підключились та шукають кошти для того, аби якомога швидше купити необхідне обладнання». - зазначив директор Центру.

За словами Харченка, наразі Україні вже затвердили програми на суму в понад 200 млн євро. Ба більше, деяке обладнання, яке потрібне для відновлення вітчизняної енергосистеми вже в дорозі. А це неабияк вчасно, оскільки з обладнанням наразі тяжко. 

«Ми робили запаси, але вони не безконечні; після масштабних хвиль атак запаси сильно вичерпуються... Ми зараз шукаємо усе можливе обладнання, зокрема і будь-які трансформатори, навіть ті, які вже були у використанні. Проблема є. З одного боку партнери максимально зібрались, з іншого – це не так просто», - додав Харченко.

Чи можливий блекаут? 

Через постійні обстріли, повномасштабний блекаут не виключений. Й за деякими даними він може тривати від 3-х до 10-ти днів. Проте, це можливо лише в тому випадку, якщо росіяни й надалі обстрілюватимуть нашу інфраструктуру, підстанції зазнають значної руйнації, а відремонтувати їх вчасно просто не буде можливостей.

Раніше, Інформатор писав, де 19 листопада в Україні відключатимуть світло.  Також ми дізналися чому у Києві повертають аварійні відключення світла, а також де в столиці можна працювати, навіть якщо немає світла. 
 
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 
ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.