“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Жодна енергосистема у світі не зазнавала таких потужних повітряних обстрілів, які б загрожували блекаутом
Через постійні обстріли, повномасштабний блекаут не виключений. Й за деякими даними він може тривати від 3-х до 10-ти днів. Вихід з блекауту передбачає кілька сценаріїв. Детальніше читайте в нашому матеріалі.
Як заявив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко, те, що нині переживають українці — унікальний досвід. Оскільки ніколи ще, жодна енергосистема іноземних країн не переживала таких масованих ударів, які наносять росіяни по нашій інфраструктурі.
«Наразі система сильно пошкоджена, і Україні ще не вдалось відновити її до рівня, коли ми зможемо пережити наступну атаку. Мова йде про неконтрольоване виключення певних регіонів з мережі, що і є так званим блекаутом», - зазначив експерт.
Однак система стабілізується. Щоправда на це потрібний час. А поки блекаут — це лише мрія окупантів, яку вони намагаються втілити в життя вже більш як місяць. Але, як розповів директор ДТЕК Дмитро Сахарук, бажання росії залишити українців в повній темряві, може й не здійснитися.
"Теоретично блекаут можливий, але якщо система розвернеться, тобто включиться протягом наступних трьох- чотирьох годин і навіть 6 годин, коли холодно, то це нормально. Гірше буде, коли не можна буде систему включити. Блекаут - це мрія окупантів, яку вони намагаються реалізувати протягом більше ніж місяця, але ця мрія ніколи не здійсниться", — вважає директор ДТЕК Дмитро Сахарук.
Сахарук розповів, що Україні для того, щоб відновити пошкоджені електростанції – їх шість, необхідно 900 елементів обладнання, а для того, щоб відновити мережі – 9 тисяч елементів обладнання. Проте, якщо росіяни й надалі обстрілюватимуть нашу інфраструктуру, підстанції зазнають значної руйнації, а відремонтувати їх вчасно просто не буде можливостей, за прогнозами експертів в гіршому випадку українців чекає 10 днів без світла.
«З точки зору базових розрахунків та регламентів, що і як відбуватиметься у разі, якщо трапиться блекаут, то, за сприятливим сценарієм, знадобиться три дні, за негативним — 7−10 днів на відновлення системи та повного споживання в системі», — сказав Харченко.
Однак все ж найгірша ситуація нині в деокупованому Херсоні. Там світло взагалі відсутнє. Також, як повідомив очільник ДТЕК, непроста ситуація і в прифронтових територіях. Зокрема, це Запоріжжя, Харків, Чернігів, Суми. Тому що там відбуваються постійні обстріли й знеструмлення.
Російські орки продовжують атакувати інфраструктурні об'єкти України. Їх мета — залишити українців на зиму без електрики та тепла. Найбільш масові ракетні обстріли відбулися 15 листопада. Тоді, росіяни запустили по нашій державі більше сотні ракет. Вибухи зафіксували майже в усіх регіонах України. Прем'єр Міністр України Денис Шмигаль зазначив, що від початку повномасштабної війни в українські підстанції влучили вже понад тисячу російських ракет та безпілотників. Зважаючи на це, в уряді попередили, що відключення світла можуть стати частішими й тривалішими.