Менше половини українок, що виїхали в Польщу через війну, планують повернутися на батьківщину, - опитування

Читать на русском

Половина біженок вже працевлаштовані у Польщі

Читать на русском
Українські біженці, Польща
У Польщі провели дослідження стосовно українських біженок

Половина біженок вже працевлаштовані у Польщі

47% українок, які виїхали в Польщу через війну, планують лишитись в цій країні назавжди або на певний період часу. В Україну планують повернутися лише 42% українських жінок. Такі висновки зробила Міждисциплінарна лабораторія дослідження війни в Україні при Університеті Комісії народної освіти в Кракові, яка опублікувала результати дослідження щодо інтеграції українських біженок, які втекли від війни, у польське суспільство. Виявилося також, що 45% опитаних жінок володіють польською мовою, а 73% респондентів проживають у Польщі понад рік.

Про це повідомляє польське видання Rzeczpospolita з посиланням на опитування. У ньому зокрема йдеться про те, що 20% українок розуміють польську мову, але не розмовляють нею.

Більшість жінок (81%) спробували її вивчити. З них 57% продовжують активно її вивчати. Зазначається, що 52% респондентів відповідали, що вони ніколи раніше не відвідували країну. Більшість, 75%, оселилися у великих містах, а 66% проживають в орендованих помешканнях. Водночас 62% жінок не змінили місце проживання з моменту прибуття.

Стосовно майбутніх планів: 42% українок відповіли, що хочуть повернутися на батьківщину. Водночас 47% бажають залишитися в Польщі назавжди або на певний термін. Жінки пояснили, що основними чинниками, які могли б спонукати їх до повернення, стали б кінець війни (67%), припинення бойових дій (43%), наявність добре оплачуваної роботи в Україні (38%), та ліквідація корупції (31%).

Також стало відомо, що середній вік українок у Польщі - 44 роки, 83% мають вищу освіту, 53% приїхали з дітьми. Окрім того, 50% жінок працевлаштовані: 63% працюють у Польщі, 23% - дистанційно в Україні, 8% - в інших країнах, лише 30% працює за фахом. 47% українських дітей відвідують польські школи, 8% навчаються онлайн тільки в українських школах, 27% навчаються і в Польщі, і в Україні, 18% ніде не навчається.

 

Українські біженці найкраще адаптуються в Європі

Раніше ми писали, що українські біженці змогли швидше за інші групи біженців інтегруватися на ринки праці приймальних країн, ніж інші групи біженців. Найбільше українських біженців працевлаштовані у Польщі - 65%. Найнижчий рівень працевлаштованості — у Швейцарії та Італії (19% працездатних біженців з України). При цьому на те, щоб отримати роботу іншим групам біженців знадобилося від 5 до 10 років. Окрім того, стало відомо, що попри отриману вищу освіту українські біженці вимушені працювати на низькокваліфікованих роботах.

Нагадаємо: як зробити так, щоб українці охоче йшли захищати нашу країну? Український політолог розглядає можливі дії та надає відповіді на це важливе питання. З мотивацією та бойовим духом громадян справа не така проста, як у 2022 році. 

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.