Експерт з радіотехнологій Сергій Бескрестнов розповів про нові виклики детекції FPV VTX у росіян на частоті 1400 МГц
Військовий фахівець у галузі радіотехнологій Сергій "Флеш" Бескрестнов розповів в інтерв'ю Інформатору Україна про появу у росіян партії FPV VTX, які працюють на частоті до 1400 МГц. Зокрема, військовий фахівець розповів, у чому складність детекції таких цілей у плані перехоплення. Та які шляхи для усунення проблеми є наразі.
По-перше, Бескрестнов пояснив, що йдеться не про появу у ворога окремого типу повітряних дронів-камікадзе, а саме частоти VTX (тобто відеопередавача або video transmitter, - ред), який працює не на типових 1200 МГц, а в іншому діапазоні. Це створює певні проблеми на етапі виявлення таких дронів у повітрі нашими військовими.
"Коли літають FPV-дрони, у них є канали управління і канал відео, по якому передається картинка від дрону до оператора дрону РФ. І ось ця картинка зазвичай передається на стандартних частотах (1200/5800МГц). І у нас, і в росіян. І, відповідно, і ми, і противник ці картинки один в одного перехоплюємо і таким чином виявляємо дрон у повітрі. Ми намагаємося по картинці дивитися, звідки він летить, куди саме і розуміємо, коли потрібно вмикати РЕБ (систему Радіоелектронної боротьби - ред.).", - пояснює Сергій і розміщує у своєму телеграм-каналі один з ворожих FPV VTX, який отримав нещодавно.
Сергій "Флеш" каже, що ворог розуміє, що його по всіх фронтах перехоплюють. І намагається шукати інші частоти, на яких нам буде складніше його перехоплювати.
"Відповідно, якщо ми випускаємо приймачі по всій країні і намагаємося скласти комплекси для перехоплення, то росіяни це розуміють і намагаються змінювати частоти, щоб ми їх не перехоплювали. Тому нам треба або додавати нові комплекси або їх переналаштовувати. І це ось така виходить боротьба з двох боків протидії", - поділився експерт.
І складність зміни частоти ворожих дронів полягає не стільки в тому, що його українським РЕБ-системам складніше приземлити, скільки в тому, що такий тип БПЛА росіян подекуди стає невидимим моніторинговим каналам. Тобто, фактично українські засоби стають сліпі щодо виявлення ворожих цілей у повітрі.
"Якщо ми не фіксуємо картинку ворожого дрона на питомій частоті, тоді ми й не помічаємо самого дрону. Тобто якщо ми не бачимо дрона по відео картинці, він більше нічого не випромінює. Якщо ми не готові технічно ловити сигнали на цих частотах, то ми не знаємо, що ці дрони летять умовно. І не можемо вмикати РЕБ, і не можемо з ними боротися, і не можемо попереджати про загрозу наших піхотинців...", - пояснює загрозу ситуації, що склалася Сергій "Флеш".
На запитання про те, чи були дрони "невстановленого типу", які фіксували Повітряні сили над Україною 4 червня таким типом дронів росіян зі зміненими частотами, Сергій Бескрестнов відповів заперечно. Він пояснив, що FPV-дрони літають на коротку відстань до 5-6 кілометрів.
"Коли ми кажемо, що ми щось фіксуємо над Україною, то це крилаті великі БПЛА, які літають на 60-70 км у наші тили. Ми вміємо за сигналами чітко впізнавати такі ворожі дрони як "Орлан-10", "SuperCam", "Ланцет", "Zala", у нас є набір сигналів російських, за якими ми розуміємо, що саме летить. Якщо ми бачимо, що на нашу територію летить якийсь БПЛА, і ми не можемо упізнати за сигналом, який саме це російський БПЛА, то ми пишемо, що він "невстановленого типу", - додав Сергій "Флеш".
Він також акцентував, що тип російських дронів на ефективність їх збиття не впливає. За словами Сергія Бескрестнова, наші хлопці з радіорозвідки бачать сигнал, вони намаються його ідентифікувати. І якщо вони не можуть зрозуміти сигнал, значить це БПЛА "невстановленого типу".
6 червня на Новошахтинському нафтопереробному заводі, що розташований у Ростовській області РФ, пролунав потужний вибух. Одразу після нього на території підприємства здійнялась масштабна пожежа. Росіяни говорять про атаку БПЛА. Судячи з кадрів, вогонь охопив велику територію підприємства. Відомо що до її гасіння залучено близько 120 осіб та 15 одиниць техніки.
Також ми писали, що для Бєлгородської області РФ ніч проти 6 червня також виявилась неспокійною. До регіону завітали ударні безпілотники, які поцілили по нафтобазі. На місці удару здійнялась масштабна пожежа.
Тим часом у тимчасово окупованому Криму у четвер, 6 червня, українські військові знищили судно окупантів. Уражена ціль - рейдовий буксир. Морську атаку влаштувало Головне управління розвідки Міноборони України. Були задіяні морські дрони, які спрацювали влучно і ефективно.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.