ППО працювала у Миколаївській, Херсонській, Запорізькій та Хмельницькій областях
Російські окупанти в ніч на четвер, 6 червня, вдарили по Україні "Шахедами" та ракетами. Протиповітряна оборона збила майже всі запущені дрони-камікадзе - 17 з 18. ППО працювала у чотирьох областях.
Про це повідомив командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук. За його даними, окупанти завдали удару по Дніпропетровщині двома балістичними ракетами Іскандер-М з району Таганрога, Росія.
Також ворог атакував ударними дронами. Всього було запущено 18 БпЛА типу Shahed-131/136 (райони пусків - Приморсько-Ахтарськ, РФ, та кримський мис Чауда).
"Відбивали повітряний напад противника мобільні вогневі групи Сил оборони України, зенітні ракетні війська, винищувальна авіація та підрозділи радіоелектронної боротьби Повітряних сил", - йдеться в повідомленні.
В результаті протиповітряного бою збито 17 ударних дронів. ППО працювала у Миколаївській, Херсонській, Запорізькій та Хмельницькій областях.
Після вторгнення Росії в лютому 2022 року Україна успішно застосувала турецькі безпілотники Bayraktar TB2. Цей успіх спонукав Росію звернутися до Ірану за допомогою з безпілотниками. З того часу РФ здійснила понад 4000 атак Shahed.
На початку квітня Україна здійснила успішну атаку безпілотниками на завод з виробництва дронів в особливій економічній зоні "Алабуга" в Татарстані. Цей завод, збудований за $1,7 млрд, частково сплачених золотом.
Завод в "Алабузі" мав стати ключовим елементом російської стратегії безпілотників. Він не лише виробляв Shahed, але й розвідувальні безпілотники "Альбатрос". Згідно з контрактом, який просочився в мережу, завод мав випускати 6000 Shahed на рік, а також розвідувальні дрони. За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень Лондонського аналітичного центру з питань оборони, наприкінці квітня завод випередив свій виробничий графік, вже поставивши 4500 обіцяних "Шахедів".
Однак атака України серйозно пошкодила завод. Атака також викликала питання щодо використання Росією африканської робочої сили. Відомо, що до зони "Алабуга" поїхали понад тисячу жінок з усієї Африки, а цього року, ймовірно, до них приєднається ще тисяча студенток. Зарплата там становить майже 1000 доларів на місяць, що майже вдвічі перевищує середню зарплату в Росії.
Нагадаємо, 5 червня у Полтавській області дрони Росії влучили в промисловий об'єкт.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.