Вони живуть у 1917 році: Путін натякнув на тиск Заходу щодо переговорів, Зеленський відповів на це

Президент України прокоментував звинувачення російського лідера щодо заборони переговорів. Зеленський підкреслив, що указ був виданий для захисту країни від сепаратизму, а дії Кремля назвав відірваними від сучасності

Володимир Зеленський
Зеленський порівняв підходи Кремля із політикою столітньої давнини

Правитель РФ Володимир Путін стверджує, що Захід тисне на президента України Володимира Зеленського, вимагаючи скасувати указ про заборону переговорів з Росією. Але український лідер, за словами Путіна, відмовляється це робити. У свою чергу Зеленський заявив про повну відірваність російської влади від сучасної реальності.

"Чинний київський режим із задоволенням приймає сотні мільярдів доларів від своїх спонсорів. Але виконувати їхні вказівки, зокрема щодо скасування указу про заборону переговорів, не поспішає. Думаю, врешті-решт ті, хто забезпечує його фінансами, змушені будуть примусити його до цього. І йому доведеться це зробити", — заявив Путін.

Варто зазначити, що ні країни Заходу, ні Зеленський офіційно не підтверджували існування подібних вимог. Путін також додав, що поки цей указ не скасований, говорити про серйозні переговори складно.

"Можна зробити якісь попередні кроки, але повноцінний діалог у ситуації, коли переговори заборонені українською стороною, неможливий", - запевняє він.

Зеленський дав відповідь на заяви Путіна. Під час пресконференції з президенткою Молдови Маєю Санду він пояснив, що указ був виданий, щоб зупинити загрозу сепаратизму. Він нагадав про аспекти указу і підкреслив анахронізм підходів Кремля:

"Дуже багато сигналів, які поширюють росіяни щодо якихось декретів, як вони це називають. Вони взагалі живуть у якомусь 1917 році", - зауважив Зеленський.

Президент також нагадав, що документ був ухвалений 30 вересня 2022 року, коли ситуація залишалася напруженою, а Росія ще не вивела війська з Київської області. Текст указу вказує на: "неможливість проведення переговорів із президентом Російської Федерації В.Путіним". Тобто заборона стосується не тільки політичних діячів, а й усіх представників України, включно із самим Зеленським.

Telegram oembed: https://t.me/u_now/151950

Санду в Україні: про що домовилися лідери

Президентка Молдови Мая Санду 25 січня відвідала Україну на запрошення президента Володимира Зеленського. Лідери обох країн обговорили важливі питання добросусідства, енергетичної безпеки, європейської інтеграції, підтримки формули миру. Так, зокрема, лідери обговорили питання постачання вугілля Молдові в обмін на електрику, обслуговування електростанції на лівому березі Дністра, вступу до ЄС.

Нагадаємо, що Молдова підписала угоду про Міжнародний кримінальний суд (МКС) і виконуватиме її положення на випадок візиту підозрюваного у військових злочинах російського правителя. Також аніше Інформатор писав про заяву Санду про те, що Молдову насправді захищає не нейтралітет, а бійці ЗСУ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube