Боєць 56-ї бригади ЗСУ, згідно з рішенням суду, пробуде за ґратами до 15 січня 2025 року
Печерський районний суд Києва 29 листопада продовжив запобіжний захід для військовослужбовця 56-ї бригади Сергія Гнезділова, який самовільно залишив військову частину. За ґратами він пробуде до 15 січня без можливості внесення застави. Захист Гнезділова виступив проти рішення суду.
Про це повідомили журналісти видання Hromadske з зали суду. Зазначається, що слідство не встигло завершити досудове розслідування до встановленої раніше дати (до 9 грудня). Тому і подало клопотання про подовження запобіжного заходу. Прокуратура, пори протести захисту, задовольнила його.
"Сергій публічно казав, що готовий повернутися на службу, тож це, на нашу думку, не дезертирство. Його СЗЧ – це маніфест, щоб влада почула військовослужбовців про потребу у демобілізації", — сказала адвокатка Анастасія Бурковська.
Вона додала, що категорично не погоджується з обвинуваченням у дезертирстві, висунутим прокуратурою. Також адвокатка наголосила, що Гнезділова готові взяти на поруки багато людей. Серед них є журналісти, військовослужбовці і громадські діячі. Наприклад, режисер Максим Наконечний та журналістка-розслідувачка Ярослава Вольвач.
Сам військовослужбовець був не багатослівним. Він заявив, що вже прослужив 5 років, а потім запитав "скільки ще".
Безпрецедентний крок боєць 56-ї Маріупольської окремої механізованої бригади Сергій Гнезділов зробив 21 вересня 2024 року. Він оголосив, що залишає військову частину і йде у СЗЧ. Свій вчинок Гнезділов пояснив бажанням привернути увагу до критичних проблем армії.
У своєму зверненні 24-річний Сергій Гнезділов нагадав, що його шлях у Збройних Силах України розпочався ще у 2019 році. Тоді, як він згадує, йому сказали: "Ти не створений для війни". Проте, попри ці слова, він став частиною української армії і пройшов через важкі випробування на фронті.
Гнезділов підкреслив, що, маючи п’ятирічний досвід бездоганної служби, цей крок є актом протесту, ніж відмовою від обов'язків. Він сподівався, що вчинок спровокує дискусію про встановлення термінів служби та справедливий підхід до ротації. Але 9 жовтня співробітники Державного бюро розслідувань затримали Гнезділова, а 10 жовтня йому повідомили про підозру у дезертирстві (ч. 4 ст. 408 ККУ). Стаття передбачає позбавлення волі на строк до 12 років.
Випадок Сергія Гнезділова з його виходом в самовільне залишення частини (СЗЧ) не є унікальним, а відображає глибоку і системну проблему в українській армії. Ця проблема більша, ніж здається. За офіційними даними в Україні зафіксовано понад 80 тисяч випадків СЗЧ, про що повідомляють представники влади. Проте це лише офіційні цифри.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.