Військовий Сергій Гнезділов, який публічно самовільно залишив військову частину, оголосив про протест у суді, заявивши, що його посадять, але це його зломить
Суддя Печерського районного суду Києва Євген Хайнацький задовольнив клопотання прокуратури та заарештував до 12 грудня Сергія Гнезділова, військовослужбовця 56-ї окремої мотопіхотної бригади, який самовільно залишив частину. Сам військовослужбовець під час судового засідання зробив низку заяв. Він оголосив, що готовий почати голодування, якщо уряд не визначить чіткі терміни служби для військових.
Про це повідомляє журналіст "Ґрат" із зали суду. Гнезділов, який публічно виступив із критикою відсутності чітких термінів демобілізації та втік до СЗЧ (самовільне залишення частини), також зробив ряд інших заяв під час судового слухання. Ось деякі з них:
Гнезділов також заявив, що готовий повернутися на службу, якщо уряд встановить чіткі терміни її проходження. Він нагадав, що обіцянки про це були дані 8 місяців тому, але так і не були виконані. Військовий закликав уряд і Верховного головнокомандувача (себто президента Володимира Зеленського) виконати свої обіцянки та встановити справедливі умови для всіх захисників України.
Під час суду Гнезділов наголосив, що його протест і вимога визначення чітких термінів служби – це боротьба проти несправедливих умов для українських військових. Він вважає, що такі дії мають сприяти зміні законодавства і забезпеченню рівноправних умов для всіх військовослужбовців.
Державне бюро розслідувань затримало військовослужбовця 56 окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергія Гнезділова, який раніше публічно самовільно залишив військову частину. Тепер його підозрюють у дезертирстві. За це йому загрожує до 12 років позбавлення волі.
Нагадаємо, Гнезділов у вересні заявив, що самовільно залишив частину (СЗЧ). Казав, що своїм вчинком хоче привернути увагу до того, що військові не мають термінів служби. Також він вимагає створити мобілізаційну чергу з-поміж всіх військовозобовʼязаних українців. За похід у СЗЧ його розкритикувало чимало військових.
Інформатор розбирав цю історію. Зокрема, ми з'ясовували, що стосовно цього думають військові та експерти і чи є шанс впровадити демобілізацію у реаліях сьогодення. Більше – читайте у матеріалі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.