Повідомлення із закликами поповнити ряди військових розмістили 53 окрема механізована бригада імені князя Володимира Мономаха та 47 окрема механізована бригада
Одразу дві бригади Збройних сил України у понеділок, 4 листопада, звернулися до військових, які пішли на самовільне залишення служби, із закликами вступати у їхні бойові ряди. Відповідні оголошення розмістили 53 окрема механізована бригада імені князя Володимира Мономаха та 47 окрема механізована бригада. Військові наголошують, що кожен має право на помилку і пропонують виправити проступки минулого.
Дописи із закликами знову долучатися до війська розміщені на офіційних сторінках бригад у Facebook. Військовим, які пішли у СЗЧ, пропонують виправити помилки минулого і наголошують, що будь-який проступок не визначає людину повністю.
"Для кожного військовослужбовця, який раніше самовільно залишив частину, зараз відкриті двері для повернення. У нас одна країна, одна мета, і перемогти ми зможемо тільки разом. Важливо, щоб кожен, хто готовий захищати нашу землю, міг приєднатися до спільної справи, незалежно від минулих рішень", - йдеться у дописі 53-ї окремої механізованої бригади імені князя Володимира Мономаха.
Аналогічний допис з'явився і у 47-й окремій механізованій бригаді. Військові закликають всіх, хто пішов у СЗЧ, знову вступити у ряди ЗСУ і з розумінням ставляться до їх проступків.
"Привіт усім, хто нині самовільно залишив свою військову частину. 47 окрема механізована бригада розуміє, що є різні причини такого вчинку. Хтось втомився та скучив за рідним, інші — не знайшли місця в своїй бригаді за тим фахом, який надали. Ми ж готові запропонувати тобі гідні умови з сучасним підходом. Наша ціль — надати можливість кожному бійцю повернутися в стрій та реалізувати себе", — зазначено у дописі.
Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко заявив, що в Україні побільшало випадків самовільного залишення військових частин. Він не уточнив конкретні цифри СЗЧ, але наголосив, що інформація, яку повідомляють ЗМІ, "дещо перебільшена". Водночас народна депутатка від групи "За майбутнє" Ганна Скороход підтвердила 29 жовтня, що в Україні зафіксовано понад 100 тисяч випадків СЗЧ, і частина їх явно пов'язана з відчуттям несправедливості у військових.
Нещодавно Верховна Рада декриміналізувала випадки СЗЧ і дезертирства, які сталися вперше. Військовий може уникнути кримінальної відповідальності та повернутися на службу, якщо добровільно звернеться з клопотанням до слідчого, прокурора, суду та за наявності письмової згоди командира. Після цього він має прибути в частину впродовж трьох діб. Військовослужбовець може обрати, куди повертатися - в попередню частину або в іншу. Але тільки за згодою командирів обох підрозділів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.