Військові РФ вимагають від Путіна нової мобілізації, однак диктатор від цього ухиляється, - WSJ

В Кремлі побоюються погіршення суспільних настроїв у разі проведення додаткової хвилі мобілізації. При цьому втрати у російських військах є значними

Путін, мобілізація в РФ
Росія призиває менше солдатів, ніж втрачає під час війни в Україні

За кілька місяців до травневої інавгурації президента РФ Путіна у травні 2024 року, російське Міністерство оборони наполягало на новій хвилі мобілізації. Однак російський диктатор відхилив цю пропозицію. Він заявив, що планує поповнювати армію лише за рахунок контрактників.

Причина такої позиції Путіна полягає в серйозних політичних ризиках. За майже три роки війни Росія втратила близько мільйона солдатів убитими і пораненими. Мобілізація може призвести до масових протестів, як це було раніше, коли уряд Росії був змушений закривати кордони через незадоволення населення. Про це 19 вересня пише The Wall Street Journal.

Так, попри те, що Путін уникає мобілізації через можливі політичні наслідки, за оцінками Заходу, Росія на полі бою втрачає більше солдатів, ніж може призвати для заміни. За словами трьох людей, знайомих з обговореннями, продовження вторгнення України на територію Росії ще більше виснажує її людські ресурси, підкреслюючи хронічні проблеми й змушуючи військове керівництво наполягати на мобілізації. Після понад місяця з початку першого з часів Другої світової війни вторгнення на російську територію, до Курської області, Москві так і не вдалося провести масштабний контрнаступ, щоб відтіснити українські війська назад за кордон.

Зараз сил недостатньо, щоб досягти початкових цілей війни: вивести Україну з війни, підірвати її військовий потенціал або захистити прикордонні райони Росії. Все більше людей вважають, що мобілізація неминуча. Водночас, раніше цього місяця, відповідаючи на питання щодо нової хвилі мобілізації, прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив: "Це не обговорюється".

У Росії мобілізація може передбачати призов як резервістів, так і людей призовного віку. Перша мобілізація восени 2022 року мала на меті поповнити армію 300 тисячами людей за рахунок резерву та колишніх військових. Цей захід, під час якого в армію призивали навіть тих, хто майже не служив, викликав протести і змусив деякі регіони закрити кордони, щоб не допустити втечі людей.

Згідно з даними The Wall Street Journal, тиск із вимогою нової мобілізації зростає в момент, коли кількість загиблих у конфлікті в Україні досягла близько одного мільйона. Хоча Росія має перевагу в живій силі над Україною, населення якої становить менше чверті від чисельності держави-агресора, нестача людських ресурсів є давньою проблемою для Росії. На початку конфлікту приватна військова компанія "Вагнер" навіть вербувала ув’язнених для війни.

За даними видання, проблеми Росії стають усе серйознішими. Під час активного наступу на Покровськ Москва звернулася до молодих і недосвідчених солдатів-строковиків та перекинула війська з інших ділянок фронту для захисту російської території. Росія не направила свої найважливіші фронтові підрозділи до Курська, але через обмежені ресурси була змушена перекинути війська з Херсона та Запоріжжя, де їхня присутність була менш важливою, зазначив старший науковий співробітник Інституту досліджень зовнішньої політики Роб Лі.

До Курської області перекинули підрозділи 810-ї бригади морської піхоти, дислокованої в Криму, 155-ї бригади морської піхоти та 56-го повітряно-десантного полку, які раніше воювали в Запоріжжі, згідно з доповіддю Інституту вивчення війни. Наприкінці минулого місяця губернатор Курської області Олексій Смірнов оголосив, що будуть сформовані нові підрозділи для протидії українським військам. Інститут вивчення війни вважає, що такі переміщення військ дозволили уникнути оголошення загальної мобілізації або ще однієї хвилі часткової мобілізації, що були б надзвичайно непопулярними в російському суспільстві.

Чи проведе Росія мобілізацію

У серпні Bloomberg писав, що в Росії загострюється дефіцит солдатів для війни в Україні. Брак добровольців змушує РФ підвищувати контрактні виплати, щоб уникнути повторення торішньої мобілізації, яка викликала масове невдоволення. Однак ці заходи поки не дають очікуваного результату і влада може бути змушена повернутися до мобілізації. За словами одного з джерел агентства, російська армія не отримує достатньої кількості нових солдатів, щоб впоратися з втратами на передовій, які досягли максимуму з початку вторгнення в лютому 2022 року. Крім того, регіони РФ зараз не виконують у середньому понад третину своїх квот із найму нових контрактників.

Тим часом, як пише Forbes, ЗСУ можуть взяти в оточення тисячі російських військових в Курській області. Це стало можливим завдяки наступу українських військ на новій ділянці в регіоні, в районі села Новий Путь. У свою чергу контрнаступ армії РФ на Курщині наразі не приніс росіянам відчутних результатів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube