Мобілізація в РФ може бути оголошена наприкінці 2024 року
У Росії загострюється дефіцит солдатів для війни в Україні. Брак добровольців змушує РФ підвищувати контрактні виплати, щоб уникнути повторення торішньої мобілізації, яка викликала масове невдоволення. Однак ці заходи поки не дають очікуваного результату і влада може бути змушена повернутися до мобілізації.
Про це пише видання Bloomberg. За словами одного з джерел агентства, російська армія не отримує достатньої кількості нових солдатів, щоб впоратися з втратами на передовій, які досягли максимуму з початку вторгнення в лютому 2022 року. Крім того, регіони РФ зараз не виконують у середньому понад третину своїх квот із найму нових контрактників.
Російська влада значно збільшила виплати для контрактників, але заповнити масштаби втрат ЗС РФ не вдається потрібною мірою, що ускладнює збереження стратегії повільного просування в Україні.
"Про захоплення Києва та інших міст уже не йдеться, тому що у Росії немає людей", - сказав співрозмовник журналістів.
За даними Bloomberg, російська влада розглядає можливість нової хвилі мобілізації. Як стверджують анонімні джерела, щоб пом'якшити негативну реакцію суспільства, мобілізацію можуть представити як планову ротацію особового складу. За оцінками одного зі співрозмовників агентства, відповідний наказ може бути віддано вже наприкінці поточного року.
Вторгнення ЗСУ в Курську область РФ, що зустріло слабкий опір, підкреслило проблеми, з якими стикається Кремль на третьому році війни. Головнокомандувач української армії повідомив президенту Володимиру Зеленському, що українські сили тепер контролюють 1000 квадратних кілометрів російської території, і наступальні операції тривають.
Згідно із західними оцінками, загальна кількість російських втрат сягає півмільйона солдатів. За оцінкою експерта Bloomberg Economics з Росії Алекса Ісакова, Путіну потрібно "близько 500 тисяч осіб у найближчий рік", щоб компенсувати спад і провести ротацію військ. Нездатність відбити українську атаку і відновити контроль над своїм кордоном виявила брак оборонних резервів.
Bloomberg нагадало, що у вересні 2022 року Путін наказав мобілізувати 300 000 резервістів, що викликало сплеск занепокоєння з приводу війни серед росіян та втечу з країни до мільйона людей. Прагнучи уникнути повторення цього досвіду, Кремль зосередився на закликах до патріотизму та пропозицій грошей, щоб спробувати забезпечити 30 000 нових солдатів, які Росії потрібні щомісяця для поповнення втрат на лінії фронту.
Нагадаємо, російська влада станом на 12 серпня визнала втрату 28 населених пунктів у Курській області. Аналітичний проєкт DeepState вважає, що українським військовим вдалося зайняти орієнтовно 44 населені пункти. Ще у 10 міст та сіл статус невизначений.
Зокрема, під повним контролем українських військ знаходиться населений пункт Суджа. Російські пропагандисти та окупанти все ще заперечують цей факт, але відео з місця подій підтверджують, що ЗСУ у Суджі є, а окупантів немає.
Під час звернення 12 серпня президент України Володимир Зеленський вперше офіційно підтвердив інформацію про те, що Збройні сил України наступають в Курській області РФ. За його словами, головком ЗСУ Олександр Сирський стверджує, що під контролем українських сил перебуває 1000 квадратних кілометрів російської території. Глава держави повідомив, що доручив МВС та СБУ підготувати гуманітарний план для території проведення операції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.