В ISW пояснили, чому Путін боїться оголошувати нову хвилю мобілізації у РФ, але роздумує над цим

Правитель Росії до останнього офіційно не оголошуватиме нової хвилі мобілізації, аж поки інтенсивність боїв на фронті не змусить його піти на додатковий призов

Путін і мобілізація в РФ
В ISW пояснили, чому Путін боїться оголошувати нову хвилю мобілізації у РФ

Російський президент Володимир Путін до останнього тягнутиме з офіційним оголошення додаткової мобілізації у Росії, але він роздумує над цим. Найвірогіднішою причиною, чому Путін піде на такий крок, стане різке зменшення інтенсивності бойових дій в Україні, що загрожуватиме Росії програшем. 

Про те, що Путін роздумує над новою хвилею мобілізації у РФ, пишуть в Інституті вивчення війни (ISW). Прогнозуючи ситуацію з мобілізацією у РФ, аналітики взяли до уваги останнє інтерв'ю очільника ГУР МО України Кирила Буданова. Головний розвідник України пояснив, що Росія готується до завершення війни у 2026 році, а 2025 рік має стати для окупантів переломним. Буданов каже, що без перемоги у 2026 році Росія втратить на довгі три десятиліття статус "наддержави". Відтак, Путін, на думку Буданова, піде на додаткову хвилю мобілізації.

Буданов пояснює, що сукупність факторів Курської операції ЗСУ, проблеми з набором і оплатою військовослужбовцям РФ і загальне моральне розчарування росіян лише підігріватимуть ситуацію, а загроза програшу РФ примусить Путіна оголосити мобілізацію. 

Водночас в ISW переконані, що Путін не поспішатиме з оголошенням нової мобілізації. Він піде на такий крок лише тоді, як Росія катастрофічно наблизиться до поразки на фронті. 

Також в ISW вважають, що Москва не бажає погоджуватись на зниження інтенсивності бойових дій, оскільки розглядає підтримку ініціативи на всьому театрі військовихдій як стратегічний імператив.

На завершення в ISW зазначають, що залишається незрозумілим, чи Путін відповість ще одним раундом мобілізації, якщо зіткнеться з ще однією кризою, аналогічною або серйознішою, ніж криза, з якою Росія зіткнулась восени 2022 року.

ISW не дає однозначної відповіді через те, що за останні два роки інвестиції Росії у розвиток системи формування сил РФ, військової економіки та міжнародних оборонних відносин зросли і, ймовірно, до 2026 року продовжать зростати.

 Росія не зможе довго проводити контрнаступ на Курщині

Росіяни у Курській області розпочали обмежені контрнаступальні операції, однак зосереджених у регіоні сил занадто мало для того, що провести повноцінний наступ і витіснити українські війська з області. Щобільше, окупантам треба стягнути від 50 до 70 тисяч професійних військовослужбовців для успішної наступальної операції, а у Кремля поки що немає такого ресурсу. Відтак, відведення військ з фронту в Україні Москві уникнути не вдасться.

Водночас російські війська частково відновили контроль на Курщині. Окупантам вдалося повернути декілька невеликих населених пунктів, зокрема Гордіївку, Внєзапне, Бяхове, Вікторівку й Снагость. Російські військові блогери стверджують, що нібито російська армія прорвала оборону ЗСУ. Утім підтвердження цієї інформації поки немає. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube