Військові пенсіонери звертаються до судів – що відбувається?

Військові пенсіонери звертаються до судів – що відбувається?

Читать на русском

Військові пенсіонери оскаржують розмір пенсії

Читать на русском
Військові пенсіонери звертаються до судів – що відбувається?
Кількість звернень до судів військових пенсіонерів різних силових структур значно зросла

Військові пенсіонери оскаржують розмір пенсії

У Пенсійному фонді зазначають, що кількість звернень до судів військових пенсіонерів різних силових структур наразі дуже велика. Більшість зі звернень - це оскарження обмеження щодо максимальної пенсії.

В ПФУ роз'яснили особливості перерахунку та максимальний розмір військових пенсій.

Як зазначають у Пенсійному фонді України, наразі кількість звернень до судів військових пенсіонерів різних силових структур значно зросла. При надходженні таких рішень представники місцевих управлінь пенсійного забезпечення та юридичних управлінь в обов’язковому порядку їх розглядають та надають правову оцінку.

«Немає рішень, які мають постійне та одне й теж направлення. Рішення судів щодо перерахунку пенсій виконуються після набрання ними законної сили, без подання апеляцій, зважаючи, що є вже певна судова практика. Що стосується таких рішень, де є обмеження щодо максимальної пенсії, тобто коли пенсія перевищує при нарахуванні максимальну, то такі рішення оскаржуються в апеляційному порядку», -  розповіла заступник начальника управління – начальник відділу призначення пенсій управління пенсійного забезпечення військовослужбовців ГУ ПФУ у Чернігівській області Ольга Хоренко.

Наразі,  відповідно до вимог законодавства, максимальна пенсія складає 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність – це 20 270 гривень, з 1 грудня 2022 року вона складає – 20 930 гривень.

«Поряд з цим Конституційний Суд України ухвалив рішення 12 жовтня 2022 року, де визначив, що  максимальна пенсія для військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань не може бути обмежена 10 прожитковими мінімумами для осіб, які втратили працездатність. Надалі процедура перерахунку пенсій є доволі простою. Юридичне управління надсилає відповідний лист  до  управління пенсійного забезпечення, яке заносить все у відповідний реєстр і далі одразу ж йде або призначення,  або перерахунок визначеної військової пенсії», - зазначила  Ольга Хоренко.

Раніше Інформатор повідомляв, що минулого року відбулися зміни в пенсійному забезпеченні військовослужбовців. Які саме і  що нашим захисникам обіцяють надалі — роз’яснення фахівців з пенсійного законодавства.

Одна з ключових змін у пенсійному законодавстві військовиків у цьому році стосується саме учасників бойових дій. Право діставати такого статусу надали також учасникам територіальної оборони. На цих же осіб тепер розповсюджуються і норми згаданого вище Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідний пакет законодавчих ініціатив було ухвалено 15 березня 2022 року. Однак виявилося, що цих змін недостатньо. На практиці тероборонівці почали скаржитися, що статус учасника бойових дій оформити не можуть, бо ще недопрацьовані старі порядки, які регулюють це питання. Тобто закони ухвалено, а відповідні підзаконні акти – ще ні. В уряді запевняють, що над цим працюють, і відповідні зміни незабаром мають бути допрацьовані й ухвалені.

Раніше ми писали, що перед виходом на пенсію в українців часто постає питання наявності страхового стажу. Іноді його може просто не вистачати, аби повноцінно вийти на пенсію. Особливо це стосується тих людей, які багато працювали неофіційно.  Про те, що робити в таких випадках, розповів експерт.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.