"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Така ситуація може виникнути, якщо людина працювала неофіційно
Перед виходом на пенсію в українців часто постає питання наявності страхового стажу. Іноді його може просто не вистачати, аби повноцінно вийти на пенсію. Особливо це стосується тих людей, які багато працювали неофіційно.
Про те, що робити в таких випадках, розповів експерт із питань пенсійного забезпечення Сергій Коробкін. Із ситуації з нестачею страхового стажу можна вийти, та документально отримати його необхідну мінімальну кількість. Це дозволить без перешкод офіційно вийти на пенсію.
Наразі в України з кожним роком мінімальні вимоги до страхового стажу збільшуються. Водночас, чимало людей довго працювали неофіційно, не працював взагалі або отримував зарплати «в конвертах». У воєнний час проблема стала тільки гострішою.
Варто знати, що з 2004-го року в Україні запустили систему добровільного пенсійного страхування. Вона дозволяє бажаючим вкладати гроші в недержавні пенсійні фонди, аби потім отримати додаткову пенсію з відсотками. Крім цього українці можуть самостійно сплачувати пенсійні внески державі. Фактично, ви купуєте собі страховий стаж.
Це важливо, оскільки без страхового стажу громадянин фактично втрачає пенсію. Водночас, основною вимогою для отримання страхового стажу є сплата страхових внесків. Таким чином, якщо ви маєте гроші але не працюєте офіційно, то можете укласти з державою угоду про добровільну сплату страхових внесків. Це стосується навіть заробітчан, що працюють за кордоном.
Наразі скласти такий догорів можна через застосунок «Дія». Місяць стажу обійдеться вам в 22% від мінімальної зарплати. Зараз це 1 474 гривні. Мова йде про мінімальний розмір єдиного соціального внеску. Звідси також випливає, що рік стажу за цією схемою обійдеться в 17 688 гривень. Ви самостійно регулярно робите такий внесок, і вам нараховують стаж навіть без офіційного працевлаштування. Це стосується ситуацій, коли ви хочете сплачувати внесок паралельно з неофіційною роботою.
Водночас, можна купити собі стаж і разовим платежем. Проте, купівля стажу за попередні роки обійдеться в 2 рази дорожче. Тобто, за рік стаж «заднім числом» вам доведеться віддати вже 35 376 гривень разовим платежем.
Пенсії в Україні є однією з найбільш болючих тем економічного питання. Постійні перерахування часто викликають більше обурення в представників окремих верств населення. Крім цього, у січні пенсія дійшла не всім отримувачам. У ПФУ зазначили, що потрібно почекати – всі, хто ще не отримали виплати, отримають їх згодом.
Також в Україні не всі мають чекати 60 років для виходу на пенсію. Так, у частини населення є можливість вийти на заслужений відпочинок ще в 54 роки. Це стосується людей, які постійно проживали або працювали в зоні гарантованого добровільного відселення не менше трьох років станом на 1 січня 1993-го року.
Нагадаємо, що українці не дали сказати про війну у фіналі конкурсу "Міс Всесвіт".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.