Вийшов тизер-трейлер фільму «Буча» про порятунок місцевих жителів з окупації

Про трагедію у Бучі повинні дізнатися у всьому світі

Вийшов тизер-трейлер фільму «Буча» про порятунок місцевих жителів з окупації

13 вересня в Києві в кінотеатрі «Оскар» кінопродюсер Олександр Щур та режисер Станіслав Тіунов презентували тизер-трейлер до свого фільму-драми «Буча». Сюжет художньої кінострічки заснований на реальних подіях, що відбувалися у містах Буча, Ворзель, Гостомель та Ірпінь під час російської окупації у лютому-квітні 2022 року та розповість про порятунок місцевих жителів від росіян. Зйомки заплановані на грудень-січень, зніматимуть фільм за кошти іноземних інвесторів. Премʼєра відбудеться на роковини трагедії.

Афіша до фільму
Афіша до фільму

Фільм розповість про порятунок 203 місцевих жителів Костянтином Гудаускас – громадянином Казахстану, який отримав політичний притулок в Україні та проживає в Бучі. З початком російського вторгнення, завдяки своєму казахстанському паспорту, він має можливість проїжджати на окуповану російськими військами територію та вивозити мирних жителів. Костянтин не тільки рятує людей, а й на власні очі бачить весь жах війни та окупації – вбивства, пограбування, зґвалтування. 

Після деокупації Київської області Костянтин став героєм багатьох публікацій та телевізійних сюжетів у впливових національних та світових ЗМІ, серед яких французьке видання Le Monde, телеканал France 24, британський телеканал ITV news та інших.

 

“Після того, як у квітні стало відомо, що відбувалося у Бучі та інших містах України, які були окуповані, стало зрозуміло, що про трагедію українського народу повинні дізнатися у всьому світі. Ми вважаємо, що реалізація цього проєкту допоможе Україні привернути увагу міжнародної спільноти й спонукатиме нарощувати економічну та військову допомогу надалі”, – розповідає Олександр Щур, продюсер фільму «Буча».

У стрічці також буде сцена порятунку відомого українського композитора, Лауреата Шевченківської премії Ігоря Поклада, який під час подій фільму перебував у своєму будинку в Ворзелі. Декілька його творів (“Сіла птаха” та Марш Сотні з оперети “Конотопська відьма”) використають у фільмі як саундтреки. Автором головного саундтреку до стрічки виступив Іса Меліков – відомий азербайджанський композитор і продюсер.

Кастинг акторів на ролі у фільмі будуть проводити до кінця року, але вже відомий виконавець ролі головного антагоніста – ним став В’ячеслав Довженко – український актор театру і кіно, Лауреат премії «Золота дзиґа» за найкращу чоловічу роль. Команди фільму планує брати участь у міжнародних фестивалях класу “А”, а також представляти стрічку на світових стрімінгових сервісах.

Трейлер-тизер драми «Буча» зняли за кошти американських інвесторів, а подальше фінансування виробництва фільму також буде виключно за кошти іноземних інвесторів та меценатів. За особистими переконаннями творців фільму, через активну залученість українців у зборах на потреби ЗСУ, збори в Україні проводити не будуть. 

“Маючи вже перші іноземні інвестиції й чітке розуміння що кожна гривня в Україні необхідна для допомоги нашім збройним силам, ми й надалі плануємо залучати кошти за кордоном за рахунок донатів та інвесторів. Українці теж можуть допомоги, максимально поширювати інформацію про стрічку, щоб привернути увагу ЗМІ, медійних персон та меценатів”, – каже Станіслав Тіунов, режисер стрічки.

Трагедія в Бучі

Бучанська різанина, або геноцид у Бучі — масове вбивство українського цивільного населення в місті Буча Київської області, що супроводжувалося викраденнями, тортурами, зґвалтуваннями, у тому числі дітей, та мародерством. Злочини скоїли збройні сили та інші формування рф під час російського вторгнення у березні 2022 року попри неодноразові заяви, що росія атакує лише військові цілі.

Тоді в окупації загинули понад 420 жителів міста, українська влада назвала це геноцидом українців і звернулась до Міжнародного кримінального суду з проханням розслідувати ці події. Російська влада заперечувала будь-які правопорушення, називаючи докази вбивств провокацією чи постановкою. Ці заяви спростували міжнародні ЗМІ, зокрема, BellingcatDeutsche WelleThe EconomistBBC та The New York Times.

Нагадаємо, стало відомо, який фільм Україна відправить на "Оскар".

Також Інформатор писав, що подивитися, щоб краще знати історію України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube