“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Категорія, в якій змагатиметься українська стрічка — "Короткометражні фільми"
Обрано претендента від України на боротьбу за премію "Оскар". В національному відборі змагалися дві картини. Мова йде про фільм "Клондайк" режисерки Марини Ер Горбач та стрічку "Снайпер. Білий ворон" режисера Мар'яна Бушана.
Український Оскарівський Комітет зробив свій вибір. Журі, головою якого є Алік Шпилюк обрали стрічку "Клондайк", яка представлятиме Україну в категорії "Найкращий міжнародний повнометражний фільм".
"Український Оскарівський Комітет обрав фільм, який представлятиме Україну серед претендентів на номінацію на премію "Оскар" Американської академії кінематографічних мистецтв та наук у категорії "Найкращий міжнародний повнометражний фільм". Ним став фільм "Клондайк",- йдеться у повідомленні.
Фільм розповідає про сім'ю, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року у селі Грабове Донецької області. Молоде подружжя готується стати батьками. Попри постійні сварки, чоловік і брат дружини прагнуть одного — евакуювати вагітну жінку. Однак вона відмовляється їхати навіть коли село захоплюють бойовики. Тим часом у небі над ними збивають цивільний літак.
Головну роль виконала Оксана Черкашина ("Погані дороги"), акторка театру і кіно, володарка премії кінокритиків "Кіноколо". Доповнили каст Сергій Шадрін ("Чорний ворон") і Олег Щербина ("Черкаси", "І будуть люди").
Світова прем’єра стрічки відбулася на Санденсі — найбільшому фестивалі незалежного кіно в США, де вона здобула Приз за Найкращу режисуру. Відзнака й участь стали для України історичними: "Клондайк" — це перша українська ігрова картина в програмі міжнародного конкурсу фестивалю. Стрічку також представили на Берлінському міжнародному кінофестивалі в програмі Panorama, яка фокусується на найбільш актуальному міжнародному кіно. Фільм удостоїли двох нагород: екуменічного журі та глядацьких симпатій.
У світі картину сприйняли тепло як кінокритики, так і глядачі: її рейтинг на платформі IMDb становить 7,3, а на сайті Rotten Tomatoes — 95% зі здебільшого схвальними відгуками міжнародної преси (Variety, Screen International, RogerEbert.com, Cineuropa). Видання Vox віднесло "Клондайк" у топ фільмів, які цього року стануть найбільш обговорюваними.
Премія "Оскар" - це найпрестижніша нагорода в кінематографі США та щорічний приз із багатьма номінаціями. Вручається з 1929 року Американською академією кіномистецтва. Сам приз — позолочена статуетка, знана з 1939 року як "Оскар". Дата проведення - 12 березня 2023 рік.
Нагадаємо, голлівудський режисер Шон Пенн приїхав в Україну для зйомок документального фільму про війну. Крім того, український фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» переміг на кінофестивалі в Словаччині.
Також Інформатор писав, що подивитися, щоб краще знати історію України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.