Головна
Шоу-біз
Кіно
18:55, 2 Червня
Информатор UA

Интро

Вивчати історію України можна різними способами, один з них перегляд тематичних фільмів. Багато хто з них заснований на реальних подіях і охоплює різний проміжок часу. Інформатор вирішив зробити добірку фільмів, які варто подивитися кожному українцеві. "Жива" Це історико-драматичний фільм, який зняв режисер Тарас Химич. Прем'єра картини відбулася в Україні ще у 2016 році, але її варто подивитись кожному. Стрічка заснована на реальних подіях, що трапилися з молодою дівчиною у 1950-х роках. Більшість зйомок відбувалася в Горганах (Івано-Франківська область). Сцену з допитом головних героїв знімали у Львівському Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів Тюрма на Лонцького. Слоган: Одного разу друг зрадить тебе, а ворог, у вирішальний момент, врятує життя! Цей фільм взяв участь у відборі на висунення ювілейної 90-ї кінопремії Американської академії кінематографічних мистецтв та наук у категорії Найкращий фільм іноземною мовою. Червоний Український історичний бойовик, екранізація роману Андрія Кокотюхи. Письменник став сценаристом стрічки. У ній розповідається, про те, що два головні герої повинні пройти через пекло та нелюдські умови каторги, переслідування ватажків, підлість, зраду та розпач. Один з них таки знаходить у собі сили, щоб протистояти репресіям та намагається вирватися на волю, піднявши перше повстання в таборі. "Хто ми? Психоаналіз українців Документальний фільм, який розповідає про колективні психотравми українців. Це колективний сеанс психотерапії у формі кіно, за час перегляду якого кожен з нас має згадати, що сталося та зрозуміти, як це на нас вплинуло... і найголовніше, як стати успішною нацією. Військова драма ґрунтується на реальних подіях у Криму навесні 2014 року. Морський тральщик, заблокований російськими військами в бухті озера Донузлав під час окупації півострова, три тижні протистояв ворогові. Він став єдиним з дев'ятьох українських кораблів, який не спустив державний прапор. Маріуполь. Хроніки пекла Цей фільм про війну Росії проти України. Документалісти зняли стрічку про Маріуполь зруйнований, але не підкорений. Російські війська створили у місті з населенням майже у півмільйона людей гуманітарну катастрофу. Це розповідь очевидців про те, що відбувалося у Драмтеатрі та зруйнованому пологовому будинку. Про воєнні злочини рашистів проти мирних українців. Світ та кожен із нас має знати правду про Маріуполь. Висновок. Наразі саме час більше дізнатися про наше історичне минуле та зрозуміти, як формувалася нація. Ці фільми переплітаються з тими подіями, які зараз переживаємо окупація, депортація, насильство. Незважаючи на все, ми повинні об'єднатися та перемогти ворога. І ми маємо чітко розуміти, що народ, який не знає своєї історії, не має майбутнього. Дивіться добірку і дізнавайтеся про нове... Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Що подивитися, щоб краще знати історію України

Читать на русском
Що подивитися, щоб краще знати історію України

Книжки убік, вибираємо фільми!

Вивчати історію України можна різними способами, один з них — перегляд тематичних фільмів. Багато хто з них заснований на реальних подіях і охоплює різний проміжок часу. Інформатор вирішив зробити добірку фільмів, які варто подивитися  кожному українцеві. 

"Жива"

Це історико-драматичний фільм, який зняв режисер Тарас Химич. Прем'єра картини відбулася в Україні ще у 2016 році, але її варто подивитись кожному. Стрічка заснована на реальних подіях, що трапилися з молодою дівчиною у 1950-х роках. Більшість зйомок відбувалася в Горганах (Івано-Франківська область). Сцену з допитом головних героїв знімали у Львівському Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».

Слоган: «Одного разу друг зрадить тебе, а ворог, у вирішальний момент, врятує життя!» Цей фільм взяв участь у відборі на висунення ювілейної 90-ї кінопремії «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв та наук у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою».

 

 

Червоний

Український історичний бойовик, екранізація роману Андрія Кокотюхи. Письменник став сценаристом стрічки. У ній розповідається, про те, що два головні герої повинні пройти через пекло та нелюдські умови каторги, переслідування ватажків, підлість, зраду та розпач.

Один з них таки знаходить у собі сили, щоб протистояти репресіям та намагається вирватися на волю, піднявши перше повстання в таборі.

 

 

"Хто ми? Психоаналіз українців»

Документальний фільм, який розповідає про колективні психотравми українців. Це колективний сеанс психотерапії у формі кіно, за час перегляду якого кожен з нас має згадати, що сталося та зрозуміти, як це на нас вплинуло... і найголовніше, як стати успішною нацією. 

 

«Черкаси»

Військова драма «Черкаси» ґрунтується на реальних подіях у Криму навесні 2014 року. Морський тральщик, заблокований російськими військами в бухті озера Донузлав під час окупації півострова, три тижні протистояв ворогові. Він став єдиним з дев'ятьох українських кораблів, який не спустив державний прапор.

 

 

“Маріуполь. Хроніки пекла”

Цей фільм про війну Росії проти України. Документалісти зняли стрічку про Маріуполь – зруйнований, але не підкорений. Російські війська створили у місті з населенням майже у півмільйона людей гуманітарну катастрофу. 

 Це розповідь очевидців про те, що відбувалося у Драмтеатрі та зруйнованому пологовому будинку. Про воєнні злочини рашистів проти мирних українців. Світ та кожен із нас має знати правду про Маріуполь. 

 

Висновок. Наразі саме час більше дізнатися про наше історичне минуле та зрозуміти, як формувалася нація. Ці фільми переплітаються з тими подіями, які зараз переживаємо — окупація, депортація, насильство. Незважаючи на все, ми повинні об'єднатися та перемогти ворога. І ми маємо чітко розуміти, що народ, який не знає своєї історії, не має майбутнього. Дивіться добірку і дізнавайтеся про нове...

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.