Війна в Україні, ймовірно, зайшла в глухий кут - Bloomberg

У США заявляють, що Росія та Україна не можуть проводити великі наступи один проти одного

боєприпас, снаряд, пентагон
Однією з причин глухого кута у війні в Пентагоні називають нездатність України тягатися з Росією в кількості боєприпасів

Україна і Росія не мають військових ресурсів для проведення масштабних наступальних операцій один проти одного. Про це йдеться в нових оцінках розвідувального управління Пентагону. Там вважають, що обидві сторони рухаються до тупикової ситуації.

Оцінки Агентства військової розвідки дійшли висновку, що Україна, як і раніше, не має боєприпасів, щоб зрівнятися з можливостями Росії, вказує Bloomberg. Якщо РФ запускає близько 10 000 артилерійських снарядів на день, Україна не може досягнути подібного показника навіть після того, як Конгрес США розблокував нову військову допомогу у квітні.

Українські сили залишаються здатними до оборонних операцій, але не зможуть розпочати масштабних контрнаступів принаймні протягом шести місяців, випливає зі зведення Пентагону. Росія, з іншого боку, прийняла стратегію виснаження України та зможе утримувати захоплену її військами буферну зону, але в неї недостатньо сил, "щоб загрожувати глибшим просуванням на територію, що утримується Україною, наприклад, на Харківщині", йдеться в одному зі спостережень розвідки.

Чи треба звертати увагу на заяви про "глухий кут у війні"

Слід зазначити, що думки про те, що війна в Україні "зайшла в глухий кут", на Заході звучать давно і досить регулярно. Наприклад, міноборони Великобританії, спираючись на дані британської розвідки, давало таку оцінку ще в січні 2023-го, що не завадило військовим діям продовжуватися безперервно наступні півтора року.

У червні 2024 року про "глухий кут" на зустрічі в університеті Прінстона, присвяченій глобальним викликам, сказав колишній голова Об'єднаного комітету начальників штабів Марк Міллі, писав "Голос Америки". За словами Міллі, коли жодна зі сторін війни не може досягти своїх військових цілей, потрібні переговори.

"Малоймовірно, що комусь вдасться досягти політичного рішення воєнним шляхом. Обидві сторони мають визнати це та знайти альтернативний метод вирішення політичної проблеми – переговори. Але треба бути реалістами - росіяни не готові до переговорів", - сказав Міллі, наголосивши, що рішення про проведення переговорів буде за Україною.

Politico вже в липні знову писало про "смертоносний глухий кут", пов'язуючи його з недостатнім обсягом військової допомоги для України. Ситуація на фронті буде такою ще пів року, стверджувало видання з посиланням на оцінки західних експертів. Українські сили підсилились американською та європейською зброєю та вирівняли ситуацію на фронті, але обмеження на використання західної зброї все одно негативно впливають на оборону України, йшлося у матеріалі.

Видання The New York Times також у липні прогнозувало, що до наступного року Збройні сили України можуть бути не готовими розпочати масштабний контрнаступ або відвоювати великі ділянки території. Все теж через те, що обіцяні союзниками пакети військової допомоги надходять дуже повільно. 

Однак у серпні, попри всі прогнози, ЗСУ зробили досить помітний наступ. Не для деокупації своїх територій, а для взяття під контроль шматка Курської області.

Зеленський хоче завершити гарячу фазу війни до кінця 2024 року, а план вже розробляють 

Під час свого візиту до Великої Британії у липні 2024 року Володимир Зеленський відповів, що гарячу фазу війни в Україні можна завершити до кінця цього року. При цьому він назвав нереальним план кандидата у президенти США Дональда Трампа закінчити війну за 24 години. Президент пояснив, що варіант республіканця передбачає втрату українських територій. Зеленський, який раніше категорично відмовлявся від переговорів з Путіним, тоді змінив свою позицію, заявивши, що перемовини можуть мати місце на другому Саміті миру, якщо російські представники будуть присутні на ньому. 

Голова держави цілком конкретно назвав терміни підготовки плану завершення війни в Україні. Президент дав завдання підготувати такий концепт до листопада 2024 року. Наприкінці листопада - початку серпня має відбутися зустріч радників безпеки другого Саміту миру. На цій зустрічі планують оприлюднити план енергетичної безпеки. У серпні мають відбутися зустрічі з представниками Туреччини, у ході яких представлять план продовольчої безпеки у рамках вільного судноплавства. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube