В НАТО очікують, що війна в Україні залишатиметься в глухому куті до кінця цього року
Ситуація на фронті в Україні зайшла в глухий кут, і буде такою ще пів року. Українські сили підсилились американською та європейською зброєю та вирівняли ситуацію на фронті, але обмеження на використання західної зброї все одно негативно впливають на оборону України. До того ж Київ все ще гостро потребує систем ППО та іншого озброєння.
Про це повідомляє Politico. Видання зазначає, що за оцінками України, взимку перевага РФ в артилерії становила 20 до 1 на користь Росії, сьогодні зменшилась до 5:1.
"Оскільки війна зайшла в смертоносний глухий кут, очікування змінилися, і потреба в більшій кількості протиповітряної оборони та інших видів зброї стає все гострішою, щоб перешкоджати безжальним ударам Росії крилатими й балістичними ракетами й постійним нападам піхоти на лінії фронту", - пише Politico.
Видання нагадало, що на саміті НАТО цього тижня було створене нове командування НАТО в Німеччині, яке координуватиме потік зброї в Україну та забезпечуватиме швидше постачання обіцяної зброї, додаючи таку необхідну функцію координації до часто разового характеру зобов’язань між країнами. Альянс також розмістить посла в Києві, що щільніше підтягне країну під парасольку НАТО, навіть без формального членства.
Чеська ініціатива змусити країни Європейського Союзу фінансувати закупівлю артилерійських боєприпасів у третіх країнах також принесла свої плоди. Наразі щомісяця надходить 50 тисяч снарядів, а до кінця року очікується близько 500 тисяч.
"Україна продовжуватиме отримувати від Заходу постачання та зброю, необхідні їй для захисту. Я думаю, що їм вдалося стабілізувати фронт, але, очевидно, війна залишиться в глухому куті до кінця цього року - це те, чого ми очікуємо", - заявив високопоставлений чиновник НАТО на умовах анонімності.
Під час розмови в Раді з міжнародних відносин цього тижня прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен висловила розчарування тим, що Альянс рухався надто повільно та ввів обмеження на використання оборонної допомоги, яка завдала шкоди Україні. Інший дипломат НАТО висловив подібне розчарування обмеженнями, які адміністрація Байдена наклала на Україну:
"Хоча українці зараз отримали багато переваг з армійськими тактичними ракетними системами, і вони погіршать російські можливості, але малоймовірно, що це призведе до будь-якого серйозного прориву, особливо якщо вони будуть заблоковані від використання цієї зброї проти російських військових цілей усередині Росії".
Як 11 липня повідомило видання The New York Times, до наступного року Збройні сили України можуть бути не готовими розпочати масштабний контрнаступ або відвоювати великі ділянки території. Все через те, що обіцяні союзниками пакети військової допомоги надходять дуже повільно. Зокрема, надходження на лінію фронту обіцяної на саміті НАТО допомоги зі Сполучених Штатів та країн Європи (ракет, бойових машин, боєприпасів і засобів ППО) триватиме тижні, якщо не місяці. На додачу деяку з анонсованої зброї ще не закупили або навіть не виробили.
Ця підтримка наступного року виведе Україну на шлях, який дозволить відштовхнути Росію. Високопоставлений чиновник з оборони США заявив, що українці залишатимуться в обороні протягом наступних шести місяців, що зрештою не дозволить отримати значних переваг.
Окрім того, в інтервʼю Bloomberg, оприлюдненому 4 липня, президент України Володимир Зеленський розповів, що у ЗСУ є 14 бригад, які не укомплектовані зброєю. Через це розмови про можливий майбутній контрнаступ України, на думку глави держави, не мають сенсу. Адже без зброї деокупувати території неможливо.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.