Бюрократичні перепони, залишковий страх та нерозуміння нагальності з боку партнерів уповільнюють постачання необхідної техніки на фронт
Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк пояснив причини затримок у постачанні зброї на фронт. Він підкреслив, що незважаючи на два роки повномасштабного вторгнення, логістичні проблеми та бюрократичні перепони перешкоджають швидкому надходженню необхідної техніки до лінії фронту. Нещодавно президент України також звернув увагу на проблему недостатнього постачання зброї, зазначивши, що 14 неукомплектованих бригад чекають на озброєння.
За словами Подоляка, хоча рішення про постачання зброї приймаються, та фінансування надається, сам процес передачі техніки залишається повільним. Це обмежує можливості українських військових у протистоянні російській агресії, сказав він в інтерв'ю 24 Каналу. Основні проблеми, що затримують постачання зброї, за словами Подоляка:
Подоляк підкреслив, що швидке постачання зброї могло б суттєво змінити хід бойових дій. Якби зброя, про яку домовляються сьогодні, надходила на фронт вже завтра, ситуація на полі бою була б зовсім іншою. Він закликав партнерів України до більш оперативних дій, щоб ефективніше підтримати українські зусилля у війні проти Росії.
"Всім подобається говорити, будувати теорії змови, розробляти програми стримування, поступове знищення військового потенціалу Росії тощо. Треба припинити гратися в шахівниці, а прийняти відповідні рішення, розставити крапки над "і", перебудувати світ, вийти на оновлене міжнародне право, підняти репутацію країн демократії, зробити її домінантною репутацією, попри те, чого бажає, наприклад, Китай чи країни Глобального Півдня загалом. Треба на це нарешті наважитись", - зауважив Подоляк.
Тож, за словами Подоляка, головною проблемою затримок у постачанні зброї є логістика. Її країни-партнери повинні поліпшити для більш ефективної допомоги Україні.
"От ще трошки так "погратися", і завтра ніхто не вважатиме, що країни демократії мають на щось суттєво впливати, що на них треба зважати, тому що вони приймають ті чи інші рішення повільно, а коли їх нарешті ухвалять – вони вже не матимуть жодного сенсу. Тож повторю, що проблема логістики – це проблема країн-партнерів. Вони мають зрозуміти: якщо домовились про танк сьогодні, цей танк має бути завтра, а не через 8 місяців", - підсумував радник Єрмака.
Російські війська активізували свої дії на Донбасі, особливо в районі Покровська, який нещодавно відвідав президент Зеленський, наказавши збільшити кількість дронів на цьому напрямку. Також на тлі активізації атак російських військ, зокрема у напрямку Покровська, Торецька, Селідового та Красногорівки на сході України відбуваються значні зміни у військовому керівництві: замість Юрія Содоля на посаду командувача Об’єднаних сил призначено генерала Андрія Гнатова.
Ймовірно, окупанти впродовж літньої компанії будуть намагатися скористатися зміною у керівництві ЗСУ, щоб просунутися вглиб Донецької області, створюючи серйозну загрозу для оборони ключових міст України. Тим часом у Конгресі США закликали до зняття всіх обмежень на удари ATACMS по військових об'єктах у Росії. Це могло б допомогти ЗСУ вирівняти ситуацію і утримати фронт перед контрнаступом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.