Війна не зупинила: українці продовжують інвестувати у нерухомість Туреччини

Українці опинилися у трійці лідерів за кількістю укладених угод про купівлю нерухомості в Туреччині

Туреччина, нерухомість
Українці активно скуповують нерухомість у Туреччині

На ринку нерухомості у Туреччині після тривалого застою спостерігається незначне пожвавлення. Іноземці у липні 2024 року активніше інвестували у турецьку нерухомість, скуповуючи квартири та будинки. Українці увійшли до трійки лідерів серед тих, хто найбільше купує майно у турків. Перше місце посіли росіяни, а третє - громадяни Німеччини. 

Про кількість укладених угод з іноземцями на купівлю нерухомості в Туреччині відзвітували  в Інституті статистики Туреччини. Зазначається, що липень став доволі гарячим місяцем, в якому іноземці значно активніше вкладали свої гроші у турецьке майно, однак, у порівнянні з аналогічними періодом минулого року, кількість угод все ж менша на 16.1%. Загалом у 2024 році угоди з іноземцями на купівлю майна скоротилися на 41%.

Так, у липні кількість угод про купівлю майна з українцями сягнула до 171 договору. Першими виявились росіяни, які уклали 485 угод про купівлю майна, далі у турецьку нерухомість не проти інвестувати німці з угодами у 162 договори. Вочевидь сусідство з росіянами інвесторів не лякає. 

Іноземцям у липні в Туреччині продали 2 350 об'єктів
Іноземцям у липні в Туреччині продали 2 350 об'єктів

Загалом, протягом липня у Туреччині іноземці купили 2350 об'єктів нерухомості. Втім це лише маленька частка контрактів у загальному сегменті ринку турецької нерухомості, обсягом у 1,8%. Найбільше угод зареєстровано у містах: Анталія (878 документи), Стамбул (752 документи) та Мерсін - 218 контрактів. 

Транспортний безвіз та цифрові візи: Україна та Туреччина нарощують співпрацю

Туреччина продовжила транспортний безвіз з Україною. Компанії обох держав зможуть безперешкодно здійснювати вантажні перевезення. Нові правила важливі для турецьких імпортерів, яку у 60% постачають товари в Україну саме автомобільним транспортом. 

Також Туреччина запустила візи для digital nomads (так звані "цифрові кочівники"). Цей документ дуже зручний для працівників, які працюють дистанційно. Умовою отримання такої візи стане наявність доходу у, щонайменше, $3 тисячі. Також слід мати повний 21 рік. Візи є доступними для громадян 15 країн ЄС й для українців, які зможуть подорожувати до Туреччини лише за внутрішнім паспортом (ID-картою).

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що в Україні готуються запустити завод з виробництва турецьких безпілотників Bayraktar.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube