“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
У полоні їй було страшно
Юлія Паєвська з позивним "Тайра" – українська волонтерка та парамедик. Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну вона працювала у Маріуполі. Всередині березня потрапила у полон до окупантів, де провела три місяці. Своє звільнення 17 червня називає "дивом", а про усі пережиті тортури, зокрема у застінках донецького СІЗО, воліє не говорити.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на сюжет видання "Радіо Свобода".
"Ми співали російський гімн, мінімум три рази на день, іноді до двадцяти. Портрет путіна висів у кожній камері, якщо гім не вивчений, то окупанти б'ють. Я після контузії його не змогла вивчити, за це мене побили", - каже "Тайра".
"Тайра" розповіла, що російські військові забрали її, коли вона намагалася вивезти людей з Маріуполя до Запоріжжя.
"Я взяла автобус, забрала жінок, дітей, які були в підвалах госпіталя. В той день його двічі обстріляли з міномета. Я планувала довести їх до Запоріжжя та була впевнена, що буде, як завжди. Бо скільки разів волонтери вивозили цивільних, проблем ніколи не було. Максимум зупиняли автобус і їхали далі. Але цього разу вони впізнали мене і нічого не пояснюючи мене забрали і перший допит стався вже за три дні", - згадує "Тайра".
Через три дні після затримання парамедик опинилася в окупованому Донецьку. За її словами, камера, де вона знаходилась, була три на шість метрів. Там одночасно перебували 22 жінки.
"Стан жінок був надзвичайно важкий. Вони не мали жодної інформації про сім'ю, дітей і вони божеволіли від того", - говорить "Тайра"
Вона підтвердила, що її катували, однак відмовилася конкретизувати. "Це було дуже страшно. І дуже важко", – сказала вона. Найстрашніше у полоні — це психологічний тиск, бо постійно намагаються промити мозок. Російські військові намагалися їй нав'язати, що треба підкоритися волі московії та росія — "вєлікая страна". З неї намагалися вибити зізнання, що вона з "Азову", згодом вони вигадали історію, що вона вбила батьків дітей-сиріт, які були в автобусі.
"Почали вони з того, що я з полку "Азов". Що це злочин для них. Я не стала їм брехати. Я не з "Азову", і ніколи в його складі не була. Я про це їм постійно казала. Вони намагалася з мене це признання вичавити. Далі вони сплели версію, що "я вбила батьків дітей". Я просто вивозила з-під обстрілів, щоб вони вижили, а вони почали вимагати, щоб я зізналася, що я їх вбила. Ну, це абсурд був", - додає "Тайра".
Також вона подякувала кожному, хоча б за одне слово підтримки.
Нагадаємо, український прикордонник вижив після обстрілу росіян дронами-камікадзе. Крім того, у лікарні Запоріжжя знаходиться 14 захисників "Азовсталі", яких нещодавно звільнили з полону.
Також Інформатор писав, що спецпідрозділ "Омега" брав участь у захисті Сєвєродонецька та Ізюма.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Заголовне фото: 24 канал