Брали участь у захисті Сєвєродонецька та Ізюма: командир спецпідрозділу "Омега" розповів про свій бойовий шлях

Читать на русском

У Сєвєродонецьку були найзапекліші бої

Читать на русском
Брали участь у захисті Сєвєродонецька та Ізюма: командир спецпідрозділу "Омега" розповів про свій бойовий шлях

У Сєвєродонецьку були найзапекліші бої

Упродовж восьми років військовослужбовці спецпідрозділу Нацгвардії "Омега" виконують найбільш ризиковані завдання на сході України. З початком повномасштабного вторгнення рф на територію України до лав окремих загонів спецпризначення НГУ приєдналися чимало новобранців, або тих, хто колись вже проходив службу у цих підрозділах.

Про бойовий шлях підрозділу та філософію на полі бою командир групи "Омега" НГУ Дмитро розповів в інтерв’ю, передає Інформатор.

Останні роки Дмитро був офіцером Нацполіції, однак війна повернула його у підрозділ Нацгвардії, з якого він колись починав свою службу у військах. 

"Цей підрозділ мене виховав, у ньому я сформувався як чоловік, тут мої друзі", – каже командир.

Брали участь у захисті Сєвєродонецька та Ізюма: командир спецпідрозділу "Омега" розповів про свій бойовий шлях 1

Хвилюючись за свою родину, чоловік вирішив повернутися у спецпідрозділ Нацгвардії, ставши командиром групи спецпризначення, яку сформували на основі мобілізованих захисників.

"Мій перший бій з ворогом був у населеному пункті Гута-Межигірська, там я почав усвідомлювати, що таке війна. Я спостерігав за тактикою ворога, вивчав його та вчився у нього", - каже він. 

Найбільшою перевагою ворога Дмитро вважає їхню завчасну підготовку до війни та колосальний військово-матеріальний ресурс. Пізніше, відсунувши ворога з Київського напрямку, група ОЗСП під керівництвом Дмитра брала участь у спецопераціях в Сєвєродонецьку та Ізюмі.

Брали участь у захисті Сєвєродонецька та Ізюма: командир спецпідрозділу "Омега" розповів про свій бойовий шлях 2

За його словами, у Сєвєродонецьку, були найзапекліші бої його групи.

"Це було складне завдання для досить невеликої групи з огляду на ситуацію, яка упродовж двох діб змінювалась дуже динамічно. Але, при цьому ні в кого не було бажання відступити, кожен бився як справжній воїн. На щастя, наша група вийшла з міста без втрат", - розповів командир. 

Звісно, були позиції, на яких бійці отримували поранення, але жоден не заперечував утримувати небезпечний напрямок, щоб дати іншим групам та підрозділам закінчити свою роботу. Тепер же Дмитро разом зі своєю групою виконує завдання на Слов’янському напрямку.

Брали участь у захисті Сєвєродонецька та Ізюма: командир спецпідрозділу "Омега" розповів про свій бойовий шлях 3

"Страшно завжди, коли є небезпека життю та здоров’ю, але треба вчитися контролювати ці відчуття. Мабуть, з початку війни було найстрашніше, коли всі починали опановувати свої страхи.Навіть надто хоробрі воїни стають пасивними. Цьому треба вчасно завадити.Це як у лікуванні, само собою це не мине. Коли батарейка саморегуляції сідає – людина перестає контролювати страхи та розряджає інших. Страх – це не слабкість, це інстинкт", - зазначає Дмитро. 

Коли війна стає звичною рутиною, яка затьмарює пильність – з’являється вигорання. Якщо воїн знаходиться 24 годин на 7 в страху, під постійними обстрілами артилерії – виснаження неминуче. Військовий каже, що перед будь-яким бойовим виходом важливим є самоусвідомлення, концентрація та об’єктивізм.

"Завжди треба знати себе та знати своїх братів по зброї. Сунь Цзи говорив – якщо ти знаєш себе і ворога, то ти переможеш у ста відсотках боїв. Якщо знаєш себе, але не знаєш ворога – ваші сили рівні. Але якщо не знаєш себе, але знаєш ворога – ти завжди програєш", - ділиться Дмитро. 

Найбільша перевага українського війська – це те, що це наша священна земля, яка зобов’язує нас, українців, будь-якими методами знищувати ворога та дати йому зрозуміти на століття, що ми неподільні, що ми нація, яку він недооцінив.

Нагадаємо, український матрос збив російський бомбардувальник і врятував 25 товаришів по службі. Крім того, в Нацгвардії з’явилася перша жінка-сапер, вона пройшла навчання в Косово.

Також Інформатор писав, що у Донецькій області військовий  врятував життя трьом товаришам по службі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.