Виведену землю Київміськбуду у Козині забудували родичі президента холдингу Кушніра - розслідування

Йдеться про майже 2 гектари, які раніше перебували в комунальній власності

Президента холдингу “Київміськбуд” Ігор Кушнір
Президента холдингу “Київміськбуд” Ігор Кушнір

Виведену землю компанії “Київміськбуд”, яка на 80% належить територіальній громаді Києва, у Козині, на якій раніше була база відпочинку, забудували розкішними котеджами родичі та оточення президента холдингу Ігоря Кушніра. Про це йдеться у сюжеті Bihus.Info.

 

Йдеться про майже 2 гектари, які раніше перебували в комунальній власності. На початку 2000-их Київрада передала цю ділянку дочірньому підприємству “Київміськбуду” – “Екос”- для експлуатації та обслуговування бази відпочинку. У 2013 році, через рік після призначення Ігоря Кушніра президентом компанії, базу продали приватній компанії “Лісоргбуд”, створеній за місяць до операції. Серед засновників “Лісоргбуду” тоді була тітка дружини Кушніра Оксани. Землю ж під нерухомістю фірма отримала в оренду. Нині на ній вже звели ряд будинків, власниками яких значиться близьке оточення Ігоря Кушніра. 

Загальна вартість всіх котеджів тут може перевищувати 3,5 млн дол. Будівельні роботи нині на фінішній прямій і на території журналісти побачили значну активність робітників. Цікаво, що на об’єктах самого “Київміськбуду” в Києві така активність відсутня. Раніше Ігор Кушнір заявив, що компанія змушена призупинити роботи через низку проблем, в тому числі і фінансових – 2022 рік холдинг закінчив з мінусовими показниками. Втім, це ніяк не вплинуло на бізнес дружини Кушніра Оксани, який почав розростатися саме після призначення чоловіка на посаду президента “Київміськбуду”. Він також пов’язаний з будівництвом і нині масштабувався до участі в будівництві об’єктів не лише в Україні, але й у Латвії, Литві, Угорщині та на Кіпрі. Самого Кушніра Михайло Ткач з “Української правди” минулоріч помітив у Відні”, - йдеться у матеріалі Bihus.Info. 

Так, двоповерховим маєтком на понад 400 квадратів володіє землячка Кушніра Лариса Ільченко, родом з Кременчука. Там Ільченко була зареєстрована як ФОП, займалася “наданням послуг мобільного харчування”, а потім опинилася серед власників “Лісоргбуду” разом з тіткою дружини президента “Київміськбуду”. Будинок недавно виставляли на продаж і оцінили його у 100 мільйонів гривень. 

Ще одним будинком на понад 600 квадратів тут на території “бази відпочинку” Наталія Чухлеб – дружина брата Оксани Кушнір.

Третій маєток площею близько 400 квадратних метрів записаний на Володимира Криворучка, також родом із Кременчука. Там Криворучко раніше керував компанією Кушніра.

Наступний будинок на 400 квадратів записаний на Ларису Федорченко з Кременчука. Жінка є родичкою Руслана Федорченка – депутата Кременчуцької міської ради, а також директора компанії “Расмус” з орбіти Ігоря Кушніра та народного депутата Вадима Столара, який обирався в парламент від ОПЗЖ. У коментарі журналістам Федорченко заявила, що на маєток у Козині заробила самостійно: “Я продала тут квартиру, спадок, мамин будинок, квартиру бабусіну… Робили в селі як прокляті, заробляли копійки, на базарі продавали що вирощували”.

Ще одним маєтком на території володіє Тетяна Фидря з Кременчука. Раніше жінка була серед засновників компаній, які згодом переходили до дружини Ігоря Кушніра Оксани.

Будинок на 300 квадратів записаний на Світлану Кулакову з Харківщини. Жінка не займалася підприємницькою діяльностю, а також ніколи не володіла бізнесом. Втім, її син – Віталій Кулаков – адвокат, який представляв в судах інтереси “Київміськбуду”.

Як раніше повідомляв Інформатор, українська будівельна компанія "Київміськбуд" ще взимку цього року призупинила роботи на своїх будмайданчиках. За словами президента компанії Ігоря Кушніра, це пов'язано зі складною ситуацію на ринку нерухомости, а також з відсутністю продажів та великими боргами інвесторів. Кушнір додав, що компанія робить усе можливе, щоб відновити будівництво у повному обсязі. Вони вже подали заявку до міськради на докапіталізацію компанії на 1 млрд гривень. Також Київ пообіцяв придбати на потреби міста нерухомості на 300 млн гривень.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube