Вірус, що викликав пандемію, створили в лабораторії Уханя - він поширився через порушення заходів біобезпеки
Комітет Палати представників США під керівництвом республіканців завершив дворічне розслідування виникнення пандемії коронавірусу. Як йдеться у звіті, коронавірус виростили у китайській лабораторії - співробітники Уханьського інституту вірусології не дотримувались правил біобезпеки під час дослідів з посилення функцій вірусів, включно з їхніми генетичними модифікаціями. Ці досліди проводилися за грантової підтримки США, які нібито призупинили фінансування, коли з’явились докази порушення. Під час пандемії COVID-19 померло понад 10 мільйонів людей по всьому світу.
Про це повідомляє CNN. У 520-сторінковому звіті Спеціальний підкомітет з пандемії коронавірусу робить висновок, що COVID-19 "швидше за все, з'явився в лабораторії в Ухані, Китай". У доповіді наведені п'ять аргументів на користь теорії лабораторного витоку, зокрема те, що вірус має біологічні характеристики, які не зустрічаються в природі, а також випадки захворювання серед дослідників Уханьського інституту вірусології восени 2019 року.
У звіті підкомітету йдеться про те, що, якби докази природного походження вірусу існували, вони б уже з'явилися. Дані показують, що всі випадки COVID-19 є наслідком одноразового введення вірусу в організм людини. Це суперечить попереднім пандеміям, під час яких спостерігалися численні побічні ефекти.
"Практично за всіма науковими мірками, якби були докази природного походження, вони вже спливли б", - йдеться у звіті.
Більшість американських розвідувальних агентств стверджують, що вірус не був генетично модифікований, але досі не зовсім зрозуміло, як почалася пандемія. Аналіз розвідки США, опублікований минулого року, показав, що можливе як лабораторне, так і природне походження. При цьому жодна федеральна агенція США не вважає, що вірус був створений як біологічна зброя.
У новій доповіді підкомітет також розкритикував зусилля Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо боротьби з пандемією. Там заявили, що ВООЗ поставила політичні інтереси Китаю вище за свою місію з надання допомоги людям у всьому світі й навіть дозволила Комуністичній партії контролювати розслідування походження вірусу.
У звіті також розкритикували спільні заходи щодо пом'якшення наслідків COVID-19 - соціальне дистанціювання та масковий режим. Стверджується, що "тривалі локдауни завдали незмірної шкоди не лише американській економіці, а й психічному та фізичному здоров'ю американців, особливо негативно вплинувши на молодих громадян".
В серпні в Україні виявили новий штам COVID під назвою FLiRT. Він походить від Omicron, але більш заразний, саме тому швидше розповсюджується і краще обходить імунну відповідь організму. Одна з перших людей, інфікованих цим штамом, померла. Але медики заявляли, що у жінки були ще супутні захворювання - цукровий діабет та ішемічна хвороба серця.
У МОЗ заявили, що поточні вакцини залишаються ефективними для захисту від важких форм COVID-19, хоча й не можуть повністю запобігти зараженню новим штамом. В Україні затвердили нові правила щодо вакцинації проти COVID-19, які передбачають спрощення схем для населення. Тепер для більшості громадян достатньо зробити лише одне щеплення, щоб забезпечити базовий захист від коронавірусу.
Хоча війна з Росією привернула основну увагу, COVID-19 все ж залишається проблемою в Україні. Головний санітарний лікар Ігор Кузін раніше повідомляв, що з початку 2023 року коронавірус став постійним викликом для системи охорони здоров'я.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.