Виробництво зброї та обмін технічними даними: Україна і США підписали меморандум співробітництва

Декларацію підписали Пентагон, Міноборони України та Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України

Україна та США підписали меморандум
Йдеться про ППО, ремонт і обслуговування техніки та виробництво боєприпасів

Україна і США підписали меморандум про спільне виробництво зброї та обмін технічними даними. Йдеться про протиповітряну оборону, ремонт і технічне обслуговування техніки та виробництво критично важливих боєприпасів. Також угода передбачає виробництво гібридних систем ППО. 

Про це повідомили міністр оборони України Рустем Умєров і пресслужба Білого дому. Відповідну декларацію підписали Пентагон, Міністерство оборони України та Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України.

"Спільно з Міністром стратегічних галузей промисловості Олександром Камишіним, визначили розвиток української оборонної індустрії - одним з пріоритетів нашої роботи. Наступного року виділяємо безпрецедентний бюджет на розвиток оборонного виробництва. Українська зброя, техніка та технології мають зайняти нішу росіян на ринку озброєння. Для цього нам потрібна потужна Оборонна коаліція, щоб об’єднати зусилля у боротьбі проти російського терору", - написав Умєров.
Умєров про меморандум з США
Умєров про меморандум з США

Зазначається, що Україні вже надали технології для початку виробництва гібридних систем ППО у рамках програми FrankenSAM. Документ підписали в рамках американо-української конференції оборонно-промислової бази у Вашингтоні, яка зібрала майже 350 представників промисловості та урядів США, України та Європи. На заході йшлося про збільшення виробництва зброї для підтримки України.

Вашингтон зазначає, що Державний департамент планує надіслати радника до Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України для прискорення переходу Києва до оперативно сумісних військових сил, боротьби з корупцією та залучення іноземних інвестицій. Також США створили міжвідомчу команду, яка підтримуватиме промисловість, українських та інших партнерів, які готові до угод та експортних вимог щодо оборонного комплексу України.

Що таке програма FrankenSAM

Наприкінці жовтня видання The New York Times повідомило про спільні експерименти України та США над системами озброєнь - програму FrankenSAM. Вона поєднує сучасні ракети земля-повітря західного калібру з переобладнаними пусковими установками радянських часів або радарами, які вже є в українських захисників. Так, наприклад, Україна переобладнює радянські ракетні комплекси Бук-М1 під американські ракети. Ці системи використовує українська протиповітряна оборона. Вони захищають від ворожих цілей, хоч і в невеликому радіусі.

У цієї імпровізованої ППО є три варіанти. Перший поєднує радянські пускові установки Бук й американські ракети Sea Sparrow. Другий - радари радянських часів і американські ракети Sidewinder, які були випробувані протягом останніх кількох місяців на військових базах у США. Третій варіант - це ракетний комплекс Hawk, який скомбінували з радянським обладнанням.

Перший варіант вже пройшов успішні випробування, як повідомив Юрій Ігнат. Зазначається, що такі гібридні системи допоможуть заповнити критичні прогалини в українській протиповітряній обороні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube