Без додаткового фінансування Міноборони США може досягти межі, коли не зможе зберігати нинішній рівень підтримки
У Міністерстві оборони Сполучених Штатів Америки відповіли, скільки коштів залишилося на допомогу Україні. Речник Пентагону Пет Райдер заявив, що йдеться про суму у розмірі близько 5,9 млрд доларів. Втім, без додаткового фінансування відомство може досягти межі, коли не зможе зберігати нинішній рівень підтримки.
Про це він повідомив під час брифінгу 6 грудня. Його слова цитує пресслужба Пентагону.
“На даний момент у нас є приблизно 4,8 мільярда доларів відновлених президентських повноважень на скорочення (Presidential Drawdown Authority (механізм, що дозволяє президентові передавати військові матеріали з баз і складів Збройних сил США без консультацій з Конгресом у межах установлених Конгресом максимальних стель для обсягів таких поставок – ред.), і 1,1 млрд доларів наявних ресурсів для поповнення американських запасів”, – сказав Райдер.
Він заявив, що ця ситуація підкреслює важливість подальшої підтримки Києва з боку американського Конгресу. Зокрема, “у вирішальний момент її кампанії із захисту своєї свободи та протистояння російській агресії”, як підчеркнув речник відомства.
Він також зауважив, що на рішення Міноборони США вплинуть різні фактори. Зокрема, нагальні потреби України, наявність обладнання та здатність американців поповнювати свої ресурси.
Відомо, що розгляд законопроєкту про виділення допомоги у розмірі 106 млрд доларів повинен відбутись у Сенаті у середу, 6 грудня. Проте у США не можуть дійти згоди щодо цього питання. Також протягом тижня розглядатимуться поправки до проєкту закону про оборонний бюджет країни на 2024 рік. Зокрема, і щодо продовження лендлізу для України на наступний рік.
Втім, ще 4 грудня директорка бюджетного департаменту Білого дому Шаланда Янг попередила Конгрес, що США більше не мають грошей на допомогу Україні у протистоянні росії. Тобто надати зброю та інші вкрай необхідні речі США не зможуть.
Водночас глава ОП Андрій Єрмак під час робочого візиту до США заявив про "великий ризик програти війну". Він повʼязав цю небезпеку з можливим відтермінуванням надання допомоги з боку Вашингтона. Ця заява пролунала на тлі того, як у Конгресі "застряг" законопроект щодо фінансування підтримки України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.