Україна успішно адаптувала комплекси Бук-М1 під американські ракети: деталі від Ігната

Переобладнані ЗРК Бук-М1 з американськими ракетами вже пройшли успішні випробування у США

ЗРК Бук-М1
Ігнат каже, що Україні потрібна велика кількість Буків, підлаштованих під американські ракети

Україна переобладнала радянські ракетні комплекси Бук-М1 під американські ракети. Ці системи використовує українська протиповітряна оборона. Вони захищають від ворожих цілей, хоч і в невеликому радіусі.

Про це в інтерв'ю Radio NV розповів речник Повітряних сил Юрій Ігнат. За його словами, переобладнані радянські комплекси вже успішно застосували на полігоні у США.

"Є оголошення від наших західних партнерів (ми його вже підтвердили), що в нас є гарні результати бойового застосування на полігоні у Сполучених Штатах зенітних ракетних комплексів Бук-М1, які переобладнані, адаптовані під американські ракети, які можуть посилити нашу протиповітряну оборону" - заявив Ігнат.

Речник Повітряних сил пояснив, що ракети до комплексів Бук-М1 та С-300 виробляє лише росія. Тому прийшлося шукати розв'язання такої проблеми.

"Потрібно шукати кроки, шляхи, такі як схрещення радянського з американським. Вони захищають, нехай і на невеликому радіусі", - зазначив Ігнат.

Він також додав, що Україні потрібна велика кількість, як Буків, підлаштованих під американські ракети, так і систем HAWK. Вони хоч і є застарілими, але були модернізовані та вже показують результат в Україні.

Україна та США створюють переобладнані системи ППО

Наприкінці жовтня видання The New York Times повідомило про спільні експерименти України та США над системами озброєнь - програму FrankenSAM. Вона поєднує сучасні ракети земля-повітря західного калібру з переобладнаними пусковими установками радянських часів або радарами, які вже є в українських захисників.

У цієї імпровізованої ППО є три варіанти. Перший поєднує радянські пускові установки Бук й американські ракети Sea Sparrow. Другий - радари радянських часів і американські ракети Sidewinder, які були випробувані протягом останніх кількох місяців на військових базах у США. Третій варіант - це ракетний комплекс Hawk, який скомбінували з радянським обладнанням.

Перший варіант вже пройшов успішні випробування, як повідомив Юрій Ігнат. Зазначається, що такі гібридні системи допоможуть заповнити критичні прогалини в українській протиповітряній обороні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube