Виготовлення озброєння для ЗСУ йде вже зараз і продовжиться у майбутньому, заявив Ллойд Остін
Сполучені Штати Америки інвестували 27 мільярдів доларів у власну оборонну індустрію, аби виробити якомога більше необхідних Україні озброєнь. Йдеться про контракти у понад 35 штатах. Це дозволить ЗСУ вже зараз посилити свій потенціал, а також стане в нагоді у майбутньому, якщо знову доведеться стримувати росіян.
Про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін, передає "Укрінформ". Цифру голова Пентагону оголосив під час виступу на Конференції оборонних індустрій у Вашингтоні.
"Ми вже інвестували близько 27 мільярдів доларів у понад 35 штатах у контракти на виробництво критично важливих засобів для України... Зокрема систем протиповітряної оборони, боєприпасів, тактичних транспортних засобів", - заявив міністр.
Він зазначив, що сподівається на плідну роботу Конгресу в справі ухвалення запиту президента Байдена з фінансуванням України. Йдеться про суму в десятки мільярдів доларів. Більша частина з цих грошей має бути реалізована через американську промислову базу.
"Гроші з додаткової допомоги повернуться до нас через інвестиції в робочі місця у США. І всі ці гроші повернуться до нас через інвестиції в американську безпеку. Але водночас ми повинні розширити можливості України підтримувати багато різних систем і платформ, які надають їй союзники й партнери з усього світу",- зазначив Остін.
За словами голови Пентагону, США повинні й надалі працювати з союзниками і партнерами у сфері допомоги Україні. Головна задача - аби ЗСУ мали змогу дати відсіч росіянам.
На практиці це означає зміцнення оборонно-промислової бази України прямо зараз - для підтримки поточної боротьби ЗСУ. Однак також слід посилювати український оборонний потенціал на майбутнє, вважає Остін.
"Розвиток можливостей двостороннього партнерства (з Україною - ред.) у сфері оборонного виробництва є важливим внеском... і для забезпечення інтересів національної безпеки США", - резюмував Остін.
Нагадаємо, що наразі у США відбувається Конференція оборонних індустрій під назвою DFNC1: US Edition. Цей захід має місце у Вашингтоні - саме там, зокрема, і виступав голова Пентагону Ллойд Остін.
До учасників навіть звернувся особисто президент Зеленський. Втім, він зробив це онлайн, адже сам на конференції не присутній.
"Україна не прагне тільки залежати від партнерів - Україна прагне й реально може стати донором безпеки для всіх наших сусідів, коли зможе гарантувати захист собі. Ми справді це можемо... Я запрошую всі американські оборонні компанії до співпраці з Україною. Я впевнений, ми можемо разом створити новий і потужний арсенал свободи, який буде надійним помічником для всіх вільних націй світу. Ми можемо робити разом значно більше, ніж будь-хто з нас поодинці. Тож працюймо й надалі разом. Заради більшої могутності свободи", - сказав голова держави.
Зазначимо, що українська делегація наразі також перебуває у Вашингтоні. Її на DFNC1: US Edition, зокрема, представляє міністр оборони Рустем Умєров. Даний захід має на меті посилення співпраці між оборонними компаніями України та США.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.