ЗМІ повідомили про домовленість Вірменії та Азербайджану про визнання територіальної цілісності: що відбулося насправді

Вірменія визнала територіальну цілісність Азербайджану

Прапори Азербайджану та Вірменії
Азербайджан та Вірменія доповилися про мирну угоду

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що його країна та Азербайджан домовилися про взаємне визнання територіальної цілісності. Про це він заявив під час зустрічі з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим, яка відбулася в москві. 

Водночас, як передають російські ЗМІ, президент Азербайджану Алієв заявив, що його країна не має жодних територіальних претензій до Вірменії. Він також підкреслив, що є можливість виходу на мирну угоду Баку та Єревана. Однак деталі наразі не розголошують.

При цьому прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що Єреван готовий піти на розблокування транспортних та економічних комунікацій за умови збереження суверенітету. Йдеться про коридор через територію Вірменії, який, згідно планів Баку, має поєднати основну територію Азербайджану з Нахічеванською автономною республікою (це територія Азербайджану, яка географічно відірвана від Азербайджану). 

То чи є домовленість насправді?

Поки медіа писали про історичну домовленість Вірменії та Азербайджану, з'явилася інформація про сварку лідерів цих країн. Зазначається, що прем'єр-міністр Вірменії назвав "Зангезурський коридор" (дороги, яка з'єднає Азербайджан з Нахічеванською автономною республікою) спробою " висування територіальних претензій Вірменії". Водночас президент Азербайджан Алієв на це заявив, що Вірменія офіційно визнала Нагірний Карабах частиною Азербайджан.

Після цього вірменський прем'єр заявив, що Азербайджан незаконно заблокував цей коридор в присутності російських миротворців. Повідомляється, що дискусію намагався врегулювати президент Казахстану Токаєв. Навіть диктатор путін включився до діалогу та пообіцяв обговорити претензії лідерів Азербайджану та Вірменії один до одного на тристоронній зустрічі. Це каже про те, що домовленості насправді може ще й не бути. 

Яка позиція України?

У 2020 році, коли конфлікт на території Нагірного Карабаху загострився, Міністерство закордонних справ України заявило про підтримку територіальної цілісності Азербайджану. Проте все ж українські дипломати закликали обидві сторони конфлікту припинити кровопролиття.

"На нашу думку, зараз на Кавказі головне — це не розпалювати додатково і без того дуже високі емоції. Одним із наріжних каменів української зовнішньої політики є підтримка територіальної цілісності держав. Ми послідовно підтримували територіальну цілісність Азербайджану, так само як Азербайджан підтримував нашу територіальну цілісність у міжнародно визнаних кордонах, і цей принцип залишається для нас абсолютно незмінним", – заявляв міністр Дмитро Кулеба. 

Конфлікт Азербайджану та Вірменії

Причиною давнього конфлікту є територія Нагірного Карабаху, яку Вірменія назвала своєю, а Азербайджан – відповідно, вважав це своєю територією. Вірменію підтримала рф, а Азербайджан стійко підтримує Туреччина. Що стосується України, то наша держава зайняла позицію, як і Організація Об'єднаних Націй: незалежність Нагірного Карабаху не визнається, як і окупація територій Вірменією. Україна заявляла про визнання та повагу  територіальної цілісності Азербайджану. 

Слід зазначити, що ще минулого року Європейський Союз закликав Вірменію сісти за стіл переговорів з Азербайджаном. Також в Європейському Союзі заявляли про готовність сприяти подоланню напруженості та продовжувати свою участь у забезпеченні сталого миру і стабільності на Південному Кавказі

Нагадаємо, раніше розповідали, як змінився Нагірний Карабах за рік війни

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube