Парламентська асамблея НАТО визнала росію країною-терористом

Читать на русском

Резолюцію направлять урядам та парламентам усіх країн — членів НАТО

Читать на русском
Парламентська асамблея НАТО визнала росію країною-терористом
Росія — держава-терорист

Резолюцію направлять урядам та парламентам усіх країн — членів НАТО

Парламентська асамблея НАТО закликала створити спеціальний Міжнародний трибунал щодо агресії росії та визнала її державою-терористом. Всі 30 країн НАТО підтримали пропозиції української делегації. Це дасть змогу засудити не тільки безпосередніх виконавців воєнних злочинів, але і вище керівництво російської федерації.

Про це повідомив голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв. Резолюція містить низку важливих для України рішень. 

"Всі 30 країн НАТО підтримали пропозиції нашої делегації. Такий трибунал дасть змогу засудити не тільки безпосередніх виконавців військових злочинів, але і вище керівництво російської федерації. Резолюцію направлять урядам та парламентам усіх країн-членів НАТО", – заявив Чернєв.

За його словами, резолюція містить низку важливих для України рішень: збільшення постачання Україні озброєння, розробка конкретних кроків стосовно вступу України до НАТО, створення механізму стягнення репарацій з рф за завдані Україні збитки. Також Чернєв наголосив, що у резолюції закріплений принцип про те, що НАТО підтримуватиме Україну стільки, скільки буде потрібно.

"Прийняття цієї резолюції – це важливий політичний крок, який відображає настрої у західних парламентських колах, а тому впливає на керівництво країн у прийнятті рішень", – пояснив Чернєв.

Він констатував, що українську позицію стосовно створення трибуналу, виплати репарацій та визнання росії державою-терористом поступово отримує підтримку на найвищих міжнародних майданчиках.

"За злочини проти людяності, воєнні злочини, які не мають терміну давності та за злочин агресії покарання буде невідворотним. Ми цього обов’язково доб’ємося", – додав Чернєв.

Зазначимо, щорічна сесія Парламентської Асамблеї НАТО проходить у Мадриді. Серед запрошених — президент України Володимир Зеленський. Його виступ можна послухати нижче:

 

 

Представники української делегації
Представники української делегації

 

Засідання парламентської асамблеї НАТО
Засідання парламентської асамблеї НАТО

 

Українська делегація у повному складі
Українська делегація у повному складі

Що цьому передувало

13 жовтня, Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила важливий для України та всієї Європи документ. Він має назву "Подальша ескалація агресії російської федерації проти України". Російський режим визнали терористичним. Резолюцію ухвалили одностайно, за неї проголосували 99 членів депутатів, присутніх у залі, один утримався

Нагадаємо, Генасамблея ООН офіційно засудила анексію українських територій з боку росії. Крім того, реакція G-7 та НАТО на російський терор приголомшила путіна.

Також Інформатор писав, що Кислиця потролив росію за її «підтримку» в ООН.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.