Виплати при народженні дитини планують збільшити майже у 10 разів: законопроєкт вже у Раді

Читать на русском

Авторами законопроєкту є 23 народні депутати різних фракцій, шанси на його підтримку високі

Читать на русском
дитина, парламент
Українські парламентарі хочуть покращити демографічну ситуацію в Україні, виплачуючи жінкам великі суми при народженні дитини

Авторами законопроєкту є 23 народні депутати різних фракцій, шанси на його підтримку високі

В Україні планують суттєво підвищити державну виплату при народженні дитини, збільшивши її майже у 10 разів. Замість трохи більше як 41 тисяча гривень жінці платитимуть понад 384 тисячі. За умови, якщо народні депутати проголосують за пропозицію своїх колег.

Законопроєкт № 11072  про збільшення виплат при народженні дитини вже зареєстрували у Верховній Раді України. Його авторами виступають аж 23 депутати від різних фракцій, серед яких Ольга Саладуха, Дмитро Разумков, Софія Федина та інші. 

Парламентарі кажуть, що востаннє виплати для породіль перераховували ще 2014 року. Під час війни демографічна ситуація погіршилась, а багато жінок з дітьми виїхали за кордон. Щоб хоч якось стимулювати народжуваність, матерів вирішили спонукати грішми, що буде суттєвою підтримкою для тих, хто народив дитину. 

Зараз виплата при народженні дитини становить 41 тисячу 280 гривень. Допомогу хочуть збільшити до  384,5 тисячі. Враховуючи, що над документом попрацювала велика команда з різних політичних сил, шанси на прийняття цього законопроєкту досить високі. 

Також автори законопроєкту пропонують збільшити термін отримання допомоги на дитину до трьох років, чого раніше не було. Відповідно до нового закону, сім'ям мають призначатися такі види державної допомоги:

  • допомога у зв'язку з вагітністю та пологами;
  • допомога при народженні дитини, одноразова
  • натуральна допомога "пакунок малюка";
  • допомога по догляду за дитиною до досягнення
    нею трирічного віку.

Діти, війна, демографія 

За оновленою офіційною статистикою, упродовж останніх років в Україні ще навіть до війни спостерігають скорочення народжуваності на 40%. За інформацією Міністерства охорони здоров’я України в комунальних, приватних та відомчих закладах охорони здоров’я народилось у 2020 році - 289 699 дітей, у 2021 році - 260 502 дітей, а у 2022 році - 199 619 дітей (найнижчий показник за останні роки).

За оперативною інформацією, загальна кількість дітей, які померли в закладах охорони здоров’я внаслідок поранення, травми, дорожньо-транспортної пригоди та інших нещасних випадків, що виникли внаслідок бойових дій та/або під час евакуації, тощо становить 294 дитини.

За наявними в територіальних органах Національної поліції України даними, після 24 лютого 2024 року внаслідок військової агресії рф постраждало 4 135 дітей, з яких 468 - загинули, 1 283 - поранені, 2 384 - зникли безвісти (з них 380 - розшукано).

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У захопливому відео відомий український політолог Володимир Фесенко розкриває, чому нинішня модель управління є єдиною можливою для України на цей час. Обговоримо також, чому у режимі воєнного стану централізоване управління є найбільш доцільним та чому необхідно мати єдиний центр влади. Приєднуйтеся до перегляду, щоб почути думку цього експерта та розглянути цікаві аспекти управління.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.