"Він покаже, що москва та інші міста рф never sleep": Камишін розповів про аналог іранського "шахеду", який створили в Україні

Читать на русском

Міністр стратегічних галузей розповів про унікальний створений в Україні далекобійний безпілотник

Читать на русском
Олександр Камишін про вітчизняні потужості створення дронів
Момент вибуху БПЛА на Червоній площі в ніч на 3 травня 2023 року

Міністр стратегічних галузей розповів про унікальний створений в Україні далекобійний безпілотник

В Україні створили далекобійний дрон, який в ЗМІ вже назвали аналогом іранського "Шахеду". Поки що про нього майже нічого не відомо, окрім того, що він створюється державними потужностями та здатен долати відстань близько 1000 км. І це означає, що українська зброя зможе атакувати військові цілі навіть у ворожій рф.

Розповідаючи про новинку в індустрії військової технології, міністр стратегічних галузей Олександр Камишин натякнув на певні об'єкти на території москви чи Cочі. Так він прокоментував появу далекобійного БПЛА в ексклюзивному коментарі "Україні на часі".

"Те, що у нас з'явився свій далекобійний беспілотник, дає можливість робити нашим збройним силам, спецпідрозділам, робити так, щоб ми прокидалися і бачили, що Moscow never sleeps ("москва ніколи не спить" - слова з відомого хіта музиканта DJ Smash 2007 року, - Ред.), та Сочі never sleeps і інші міста never sleep. Наше діло виробити достатньо залізних штучок, щоб у Сил оборони був інструмент, як їх використовувати - їхнє питання", - сказав він.

Telegram oembed: https://t.me/u_now/118574

Які БПЛА ще створюють в Україні

Війну в Україні називають "війною дронів", бо без них не проходить жодна воєнна операція. Завдяки аеророзвідці артилеристи знищують техніку та склади окупантів. Дістається й поодиноким росіянам, які прийшли з війною на українську землю.

Станом на кінець липня 2023 року на озброєнні ЗСУ стояло 28 різних безпілотників українського виробництва. У відомстві запевняли, що ретельно відбирають БПЛА й не купляють для війська непотріб. 

Так, українські військові використовують на фронті дрони-санітари, безпілотник для глибинної розвідки українського виробництва SpyGun, унікальний розвідувальний безпілотний авіаційний комплекс (БпАК) "Чаклун", підводний український безпілотник Toloka та інші.

З кінця жовтня в Україні тестують вітчизняний безпілотник-розміновувач ST1. Він іде із мікрокомп’ютером, який обробляє дані та передає їх саперам у режимі реального часу. Засіб працює в 4 рази швидше за людину, що пришвидшує процес розмінування. Згодом сапери ДСНС, ЗСУ, Нацполіції зможуть з безпечного місця керувати дроном та шукати міни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписати на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.