Використання сили не виключається: Трамп підтвердив бажання забрати Гренландію та Панамський канал

Окрім цього, Мексиканську затоку перейменують, а проти Канади та Мексики застосують величезні мита

Територіальні амбіції Трампа
Анекдотична ситуація полягає в тому, що США, як і Данія – члени НАТО

Новообраний президент США Дональд Трамп підтвердив плани взяти під контроль Гренландію, яка належить Данії, та повернути Панамський канал під юрисдикцію Сполучених Штатів. При цьому він відмовився виключити використання військової сили у випадку, якщо Данія або Панама не погодяться із цим.

Про це Трамп заявив під час пресконференції у Мар-а-Лаго. Зокрема він зазначив, що відмовляється брати на себе жодних зобов'язань щодо незастосування воєнної сили або економічного тиску проти Данії або Панами.

"Я не збираюся брати на себе зобов'язання щодо цього. Ні. Можливо, вам доведеться щось зробити... Нам потрібна Гренландія для цілей національної безпеки. Люди навіть не знають, чи має Данія якесь законне право на неї, але якщо має, то вони повинні відмовитися від неї, тому що вона потрібна нам для національної безпеки", – заявив він.

Анекдотична ситуація полягає в тому, що США, як і Данія – члени НАТО. Таким чином, у випадку, якщо США спробують військовим шляхом примусити Данію віддати Гренландію, це буде військовий конфлікт між членами одного Альянсу. Фактично, це може остаточно нівелювати значення статті 5 Статуту НАТО та знищити організацію, як таку.

При цьому 7 січня старший син обраного президента США Дональда Трампа прибув до Гренландії з приватним візитом. Офіційно він нібито зніматиме там відео, але цей візит посилив припущення, що нова адміністрація США може спробувати взяти під контроль данську територію. У самій Гренландії наразі заперечують передачу суверенітету, а король Данії посилив позиції Гренландії на гербі країни.

Також раніше Трамп висловив претензії до Панами щодо надмірних зборів за використання Панамського каналу. Республіканець наголосив, що у разі неприйнятного управління країною цією важливою транспортною артерією, Сполучені Штати можуть ініціювати процес повернення контролю над каналом. Трамп також виступив проти передачі управління каналу Китаю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube