Литовська компанія Viciunai не тільки не згорнула бізнес в росії, а й розширює його та платить великі податки на території держави-агресора
НАЗК внесло Viciunai Group (Литва) до переліку міжнародних спонсорів війни. Один з найбільших світових виробників морепродуктів, представлений в Україні торговою маркою Vici, продовжує працювати в росії. Водночас після початку повномасштабного вторгнення рф Viciunai Group обіцяла згорнути бізнес на території держави-агресора.
Наразі компанія шукає нових співробітників та сплачує великі податки в росії. Саме це стало підставою її внесення до "чорного списку". Про це у четвер, 4 січня, повідомляє пресслужба Національного агентства з питань запобігання корупції.
"Viciunai веде свій бізнес у росії у звичайному режимі без будь-яких скорочень, успішно захищає російську торгову марку в суді, продовжує набирати персонал на свої дочірні підприємства, підтримуючи ринок праці у рф", - йдеться у повідомленні.
НАЗК повідомило, що виробничий комплекс ТОВ "Вичюнай-русь", який знаходиться в Калінінградській області рф, є найбільшим підприємством Viciunai Group, на якому працюють 1,5 тисячі робітників. Чистий прибуток заводу прибуток за 2022 рік, коли почалось повномасштабне вторгнення рф, збільшився на 156%, до 20 млн дол. США.
Водночас дочірня компанія Viciunai ТОВ "БалтКо", яка є офіційним представником компанії в росії, надає там послуги з перевезення продуктів рибної кулінарії, рибної переробки, сурімі й морепродуктів. Чистий прибуток за 2022 склав 2,5 млн дол. США.
"Компанія є глобальним виробником і постачальником різноманітних харчових продуктів. Крім того, що Viciunai Group є найбільшим переробником сурімі на планеті, вона також є одним з найбільших та економічно найпотужніших виробників морепродуктів у Європі. Її головний офіс знаходиться в Литві, а заводи працюють в Литві, Іспанії, Естонії та рф", - додали в НАЗК.
На полицях українських магазинів можна зустріти таку продукцію Viciunai, як крабові палички, креветки, мідії, восьминоги, морські гребінці, рибні палички, піци, заморожені ґьодза, морозиво тощо. Вони випускаються під торговою маркою Vici.
В листопаді Національне агентство з питань запобігання корупції України (НАЗК) внесло виробника будівельних матеріалів Knauf до переліку міжнародних спонсорів війни. Компанія є найбільшим німецьким інвестором у будівельній галузі росії. Лише за 2022 рік Knauf сплатив до бюджету держави-агресора близько 117 млн доларів.
НАЗК також внесло швейцарську корпорацію Nestle до цього. Підставою для цього стало те, що компанія продовжує працювати в росії та постачати товари державі-агресору. При цьому Nestle ще й розширює своє виробництво в рф. А у вересні до такого ж переліку потрапили PepsiCo і Mars. Ці дві компанії, попри припинення рекламної діяльності та скорочення виробництва залишалися на російському ринку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.