НАЗК внесло Nestle до переліку міжнародних спонсорів війни: корпорації належить бренд "Мівіна" та багато інших

Швейцарська корпорація не тільки не виходить з російського ринку, а й розширює там виробництво, повідомили в агентстві

Nestle
Nestle запевняла, що постачатиме в рф лише товари першої необхідності

НАЗК внесло швейцарську корпорацію Nestle до переліку міжнародних спонсорів війни. Підставою для цього став той факт, що компанія продовжує працювати в росії та постачати товари державі-агресору. При цьому Nestle ще й розширює своє виробництво в рф.

Компанія не хоче виходити з російського ринку навіть попри те, що прибуток від нього становить трохи більше 2% від її діяльності. Nestle виправдовується начебто необхідністю забезпечувати населення рф товарами першої необхідності. Про це йдеться у пресрелізі Національного агентства з питань запобігання корупції від 2 листопада. 

"Історія нічого не навчила швейцарську корпорацію Nestle. Ще під час Другої світової війни компанія працювала на два фронти, постачаючи свою продукцію до складу сухих пайків німецької армії та одночасно експортуючи її до країн антигітлерівської коаліції", - заявили у НАЗК.

Наразі у Nestle в росії працює понад 7000 співробітників, що є значним посиленням ворожої економіки. Відомо, що в рф компанія представлена "Нестле Росія". У 2021 році вона сплатила податки більш ніж на $25 млн. Однак Nestle так і не опублікувала дані про свої доходи та сплачені податки за 2022 рік, ймовірно, побоюючись міжнародного тиску.

У 2022 році Nestle імпортувала до Росії напівфабрикатів та сировини на $374 млн, а за 9 місяців 2023 року - на $271 млн. Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну компанія заявила про зупинення експорту до росії, за вийнятком товарів першої необхідності. Однак, як зазначають в НАЗК, полиці російських магазинів досі переповнені продукцією корпорації. Серед них сніданки Bystrow, супи та бульйонні кубики Maggi, корм для тварин Purina, шоколадні батончики, кава Nespresso.

Також у жовтні 2022 року компанія під виглядом сухої молочної суміші завозила на територію Росії технічне обладнання. З цього стає зрозуміло, що Nestle намагається приховано розширити виробництво на території держави-агресора.

"Залишаючись у Росії, Nestle ще раз показує всьому світу, що співпрацювати з агресором – нормально. А самій Росії демонструє, що вона досі інтегрована у світові процеси, попри воєнні злочини та вбивства тисяч українців", - йдеться у заяві НАЗК.

Nestle володіє брендами Nescafe, Торчин, Мівіна, NAN, Purina, Nesquik, Lion, KitKat та іншими.

НАЗК наповнює перелік міжнародних спонсорів війни

Велика китайська група компаній Alibaba Group Holding Limited внесена до переліку міжнародних спонсорів війни. Саме цьому бізнесу, зокрема, належить дуже відомий та популярний в Україні маркетплейс AliExpress. Причиною такого рішення стало те, що компанія не вийшла з ринку росії. Крім цього, вона активно цензурує український контент.

3 липня НАЗК внесло в цей перелік британську компанію Unilever. Ця корпорація - один із світових лідерів на ринку харчових продуктів та товарів побутової хімії та парфумерії. Їй належать понад 400 брендів, а продукція випускається на 280 підприємствах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube