Відома підприємиця порівняла Гетманцева і Федорова: перший - це шкідник

Читать на русском

Гетманцев - страшний соціаліст, а Федоров - великий новатор

Читать на русском
Підприємиця розкрила різницю в політичних методах Гетманцева та Федорова
Гетманцев vs Федоров

Гетманцев - страшний соціаліст, а Федоров - великий новатор

В Україні тісно переплітають два абсолютно протилежні підходи до ведення податкової політики. Представником застарілої, ще соціалістичної моделі, є голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, а новатором та справжнім революціонером є віце-прем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. На думку підприємиці та членкині Ради Women's Aid International Яни Матвійчук, Гетьманцев нагадує "шкідника", а Федоров - "Робін Гуда".

У своєму блозі для "УП" Матвійчук спробувала пояснити різні підходи до роботи Гетманцева та Федорова. Також вона розібралася, який з підходів є ефективнішим. 

Реальний соціаліст Гетьманцев

Як пише Матвійчук, Данило Гетманцев відомий своїми "новаторськими", а по-суті соціалістичними, підходами до оподаткування. Він постійно твердить, що всі ухиляються від сплати податків, тому їх слід підвищувати. Політика Гетманцева спрямована на утримання розгалуженої системи податківців і чиновників.

На думку Матвійчук, така політика має шкідливий вплив на економіку. Вона стимулює відтік капіталу та кадрів, адже через високі податки з країни тікають як підприємці, так і кваліфіковані фахівці.

Гетманцев, будучи соціалістом, не зацікавлений у розвитку вільної економіки. Він прагне зберегти систему, де держава жорстко контролює економічну діяльність, а податки використовуються для утримання роздутого бюрократичного апарату. Дії Гетманцева часто суперечать його словам. Приміром, Гетманцев не заперечує, коли великий бізнес платить податки близько 5%. З іншого боку, він активно бореться проти спрощеної системи оподаткування та виступає за ускладнення умов для малого та середнього бізнесу.  

"Гетманцева зовсім не це влаштовує, але коли мова йде про ФОПи, малий та середній бізнес – для них 5% замало", - йдеться у матеріалі .

 Справжній "Робін Гуд" Федоров

Михайло Федоров – молодий політик, який кардинально відрізняється від своїх колег. Він не просто обіймає чиновницьку посаду, а дійсно втілює сміливі ідеї, що робить його революціонером української політики.

На думку Матвійчук, найпотужнішим продуктом Федорова став застосунок Дія – перший у світі подібний проєкт. Дія значно спростила життя українців, надавши доступ до багатьох державних послуг у смартфоні.

Федоров також запровадив податковий режим Дія.City, де компанії платять лише 5% податку. Цей режим стимулював розвиток IT-сфери, а також дозволив компаніям-виробникам дронів обійти чинне законодавство та налагодити виробництво дронів для ЗСУ.

Наразі Федоров протистоїть "термітам" – чиновникам, які шкодять системі. Він не бачить сенсу в існуванні Податкової, вважаючи, що податок має бути транзакційним, без бюрократії.

"Федоров розуміє, що чиновникам-термітам це не подобається і вони намагаються всіляко протистояти зменшенню податкового навантаження на бізнес та українців", - пише Матвійчук.

Підприємиця наголошує, що Федоров – це "борець за екосистему", який дбає про збереження та порятунок економіки. Він розуміє, що чиновники не зацікавлені в реформах, але не збирається зупинятись. 

"Якби всі чиновники поводили себе як Михайло Федоров – ми вже давно би перемогли. Але, на жаль, гетьманцевоподібних чиновників у нас більшість і вони не думають про країну – вони дбають лише про свої ситі пуза і тепленькі чиновницькі крісла", - переконана Матвійчук. 

Гетманцев і його ініціативи

Гетманцев раніше засумнівався щодо можливості мобілізації 400-500 тисяч українців, адже це потребуватиме значних фінансових ресурсів і витрат. За попередніми розрахунками, орієнтовна сума, необхідна для мобілізації такої кількості людей, становить 720 мільярдів гривень. Гетманцев не знає, де взяти такі кошти, й розкритикував своїх колег за відсутність фінансових знань.

Водночас, Гетманцев висловив жорстку позицію щодо ринку криптовалюти в Україні. Він назвав його спекулятивним та заявив, що не збирається стимулювати криптодіяльність, вважаючи її шкідливою для економіки. Гетманцев виступає за оподаткування віртуальних активів на кшталт того механізму, що існує для цінних паперів. Оподаткування крипти за зниженою ставкою його комітет навіть не збирається брати до уваги.

Також Гетманцев повідомив про значне посилення податкової політики. Це станеться після затвердження Кабінетом Міністрів Національної стратегії доходів на 2024-2030 роки. Одна з ключових ідей реформи – оподаткування будь-яких надходжень на картку фізичної особи за ставкою 18%.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Сергій Марченко, очільник Мінфіну, ділиться своїми думками щодо коштів, які витрачає Росія на обстріли України та наскільки довго вони зможуть це фінансувати. Він також пояснить, чому на це не варто звертати увагу, а зосередитися на інших аспектах. Ми також обговоримо тему мобілізації 500 тисяч осіб: чи є у держави кошти на таку масштабну мобілізацію та скільки всього платників податків потрібно на одного військового. Все це ви дізнаєтесь з нашого відео. Приємного перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.