Федоров пообіцяв мільйон дронів для ЗСУ до кінця року, 90% з яких виготовляють в Україні

Читать на русском

Армії дронів" вдалося знищити або вразити понад 16 тисяч одиниць ворожої техніки - і це лише початок

Читать на русском
Михайло Федоров
Михайло Федоров під час виступу на конференції "Україна. Рік 2024" розповів про Армію дронів

Армії дронів" вдалося знищити або вразити понад 16 тисяч одиниць ворожої техніки - і це лише початок

Україна налагодила виробництво бойових і розвідувальних дронів для військових і до кінця року матиме обіцяний мільйон безпілотників. Над цим працюють 200 компаній і понад 300 тисяч інженерів. Зараз розробники успішно випробовують український аналог російського Ланцета - цей дрон скоро поїде на фронт.  

Про це міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розповів під час виступу на конференції "Україна. Рік 2024" у неділю 25 лютого. Ту обговорювали перспективи розвитку виробництва дронів, яким обіцяє повне сприяння держава. 

За словами Федорова, від початку великої війни Україна зробила потужний крок у виробництві безпілотників. Цю сферу розвивали майже з нуля, адже саме бойовим дронам до того часу приділяли зовсім мало уваги. Проте війна показала: вони можуть мати вирішальну роль на полі бою. А оскільки наше військо відчуває снарядний голод, то на БПЛА командування покладає великі надії.

Федоров пообіцяв мільйон дронів для ЗСУ до кінця року, 90% зяких виготовляють в Україні 1

 

Федоров пообіцяв, що вже до кінця 2024 року Україна матиме мільйон дронів для ЗСУ. Зараз над цим працюють  200 компаній та 300 тис. інженерів. 

Федоров пообіцяв мільйон дронів для ЗСУ до кінця року, 90% зяких виготовляють в Україні 2

У Мінцифри порахували, що 90% дронів, які використовують військові - українського виробництва. Допомога союзників важлива, проте власне виробництво - це те, на що робить ставку держава. 

"Якщо називати точне число, то дронам від початку війни вдалось знищити або вразити 16 404 одиниць ворожої техніки", - проінформував міністр. 

Федоров пообіцяв мільйон дронів для ЗСУ до кінця року, 90% зяких виготовляють в Україні 3

Федоров також розповів, що два українські аналоги російських дронів Ланцет вже пройшли успішні випробування. Невдовзі їх почнуть використовувати  у бойових умовах. Він може вражати на 40 кілометрів. І дуже важливо, що він може працювати вдень, як FPV-дрони. Україна планує виготовляти 100 таких БПЛА на місяць. 

Армія дронів для ЗСУ

6 лютого президент України Володимир Зеленський оголосив про створення нового виду військ у структурі Збройних сил України - Сил безпілотних систем. Він наголосив, що цей рід військ буде важливим у сучасних бойових діях на землі, в небі та на морі.

Водночас Михайло Федоров повідомив, що за час повномасштабної війни майже з нуля розвинувся український ринок БпЛА. У 2022 році тільки 7 БпЛА могли отримувати державні контракти. Сьогодні це 67 зразків БпЛА. Якщо порівнювати виробництво з 2022 роком, то у 2023-му його збільшено в десятки разів. 

Він похвалився новими розробками: українські розробники проєкту SkyLab UA створили стратегічний ударний дрон Shoolika mk6. Сили оборони протестували БПЛА і повідомили, що він ефективний для тактичних нічних операцій. Також Федоров проінформував, що Україна вже виробляє дрони, які можуть долетіти до Москви та Санкт-Петербурга й використовує безпілотники зі штучним інтелектом. 

Також недавно Федоров розповів, що знає як заблокувати росіянам Starlink на фронті. Знайдений в Україні алгоритм озвучили компанії-виробнику SpaceX та особисто Ілону Маску. І якщо мільярдер не знає, як відрізнити супутниковий інтернет окупантів від тих, що використовують українські бійці - то у Мінцифри знайшли і такий алгоритм. Було б бажання Маска - і супутниковий зв’язок Starlink стане для російських загарбників недоступним. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Приєднуйтесь до нашої важливої розмови про зміну у спрямуванні уваги від державного тиску на бізнес до встановлення відкритого діалогу та розуміння майбутнього для його розвитку. Обговоримо, чи можна це вважати пріоритетом для ефективного відновлення, та чи можливо побудувати таку модель. Також розглянемо актуальну тему митниці, її махінації та можливі шляхи запобігти їм. Наш гість - Тарас Котов, голова Ради громадського контролю Бюро економічної безпеки. Приєднуйтесь до перегляду, буде цікаво!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.