"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Експерт розкритикував положення нової Національної стратегії доходів
В Україні очікується різке посилення податкової політики після затвердження Кабміном Національної стратегії доходів на 2024-2030 роки. Однією з ідей реформи є оподаткування будь-яких надходжень на картку фізособи, у розмірі 18%. Експерти вважають, що тепер вся економіка перейде в "тінь".
Про таке на своїй сторінці у Facebook написав директор економічних програм Ukrainian Institute for the Future Анатолій Амелін. Він вважає, що це шлях до "кешевої" (готівкової) економіки, а українці користуватимуться готівковими розрахунками.
Амелін підкреслює, що тепер будь-який платіж на картку фізособи буде розцінюватися як дохід, отриманий фізичною особою. За ідеями реформи, такий буде підлягати оподаткуванню за ставкою 18%.
Експерт виділив інші ідеї документа:
"З такими "друзями" і ворогів Україні не потрібно", - підсумував Амелін.
Нагадаємо, у березні 2023 року Кабінет міністрів доручив Міністерству фінансів розпочати підготовку Національної стратегії доходів (на 2024 - 2030 роки. В урядовій ухвалі визначено етапи й терміни підготовки НСД, а також основні засади й завдання податкової політики в умовах воєнного часу та післявоєнного відновлення. В уряді пояснюють, що стратегія потрібна для посилення фіскальної спроможності України, адаптації податкового та митного законодавства до стандартів ЄС, а також створення стимулів для післявоєнного відновлення та економічного зростання.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що мета Національної стратегії доходів - посилити фіскальну спроможність держави, адаптувати податкове і митне законодавство до стандартів ЄС, створити стимули для післявоєнного відновлення та економічного зростання. Водночас у Мінфіні пояснили, що реалізація НСДУ відбуватиметься послідовно.
Спочатку заплановано внутрішню реформу податкових та митних органів, яка полягає в обмеженні втручання контролюючих органів у діяльність бізнесу через консолідацію даних і перехід на роботу зі знеособленою інформацією. Далі має відбутися відновлення рівня довіри платників податків до органів, що є критичним для успішності нових податкових ініціатив. Лише після цього буде запроваджено заходи податкової та митної політики.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.